Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот magda » 26 Ное 2015, 18:02

dinkog написа:
mihaella написа:Не зная дали е опасно, как тогава едно време са лекували нашите родители по този начин и ето виждаш ги здрави и прави хора... :roll:
Те вярно, че са нямали големи опции, но и хич не са мислили дали няма да има някакъв лош ефект върху някой..

Да, към този момент може и да постъпват хора с изгаряния от компреси с ракия, но това не е нещо, което е било постоянно в миналото, затова и съм съгласна, че в момента всичко се прави доста безотговорно, от взимането на лекарства до техния отказ.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот Lyomi » 04 Окт 2016, 15:44

Аз не съм чула някой да е постъпил в болница заради направен компрес с ракия. Деца, обтрити със сол да, но не и с ракия. Виж за натровени след пиене може и да има.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот vanessa_ » 10 Окт 2016, 14:29

Много ги търкат с ракия и аспирин, едно бебе спокойно може да се натрови!
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот pitanka » 10 Окт 2016, 17:47

Аз я ползвам вътрешно, онзи ден толкова студено ми беше и вечерта с моя приятел седнахме на по ракийка и бързо, бързо се стоплих :lol: .
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот kauda » 23 Авг 2017, 15:02

Понякога ползвам ракия на компрес, но не м ного често, все се доверявам на методи от аптеката. Ракията доста загрява, така че е добре при разни болежки, които имат нужда от затопляне. СВтранно е, че някои хора ползват ракия при слънчево изгаряне. :shock:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот Пепи72 » 04 Сеп 2019, 10:45

Освен вътрешно, ракията може да се прилага и външно за лечение на различни здравословни проблеми. Аз лично използвам тампони, напоени с ракия и поставени в областта на пъпа за сваляне на температура и облекчаване на настинка и грип. Може да прозвучи невероятно, но болките и симптомите отшумяват за часове. По същият начин процедирам и при силни менструални болки.
Пепи72
 
Мнения: 48
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:31

Re: Използвате ли ракията за лечение, дайте предложения!

Мнениеот marchinko73 » 29 Апр 2020, 16:30

С тоя коронавирус лечението с ракия си е задължително! :wink: Обаче, ако открият още някоя болест, дето се лекува с ракия, няма да издържа. Честно! :lol:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта