Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот karri » 14 Юли 2015, 01:04

У дома един корен пусна такова зелено стъбло без да съм го сяла. Стоеше просто така в една купа , бях сложила някакъв капак отгоре и съм го забравила, и той покара, голямо зелено стъбло.Ако сега го посея, кога ще е пораснал нов, по какво се разбира. Явно не е по стъблото, защото то си расте ей така... Някой отгледал ли е вече?
karri
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Май 2015, 20:20

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот silver933 » 14 Юли 2015, 08:59

karri написа:У дома един корен пусна такова зелено стъбло без да съм го сяла. Стоеше просто така в една купа , бях сложила някакъв капак отгоре и съм го забравила, и той покара, голямо зелено стъбло.Ако сега го посея, кога ще е пораснал нов, по какво се разбира. Явно не е по стъблото, защото то си расте ей така... Някой отгледал ли е вече?

Трябва от джинджифила да размножиш корена, той е важен :) Посади го в по-широка саксия. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот Lisica » 04 Юли 2017, 09:30

Дали обаче може да се яде стъблото на джинджифила? Иначе е напълно безсмислено да се сади джинджифил, след като няма да бъде употребено стъблото, а за да се получи добър голям корен, то трябва многоо да се насади.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот Kremiliya » 22 Авг 2017, 10:12

Не мисля, че ще е мнго трудно, само ако се покрие един корен с малко пръст или се държи във вода, за няколко дни ще пусне издънка от джинджифил. :) Но не съм чула да се яде друга част, освен корена.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Предишна

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта