Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот moni.sparrow » 26 Дек 2014, 15:52

Скоро ме светнаха, че мога да си засадя джинджифил у дома.
Една приятелка ми прати статия със съвети по този повод, обаче не съм убедена, че това ще може да се случи на нашия климат, затова искам съвети от някои от вас със повече опит :idea:

Потърсих малко снимки и попаднах на тази следа, мисля че така трябва да изглежда пресният джинджифил, когато е още на корена :arrow:
image.jpg
image.jpg (18.74 KiB) Прегледано 2186 пъти
Много се надявам, някои от вас вече да е засадил и извадил продукция от джинджифил, така че нямам търпение за повече съвети при отглеждането и засаждането му :idea:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот zheleva212 » 26 Дек 2014, 16:05

В самото начало може би трябва да се захване в саксия в топлите месеци или дори и да е сега да си стои на топличко, а напролет да се разсади в почва, никога нищо такова не съм опитвала да гледам, но и мен ме почопли любопитството :!:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот Lollipop » 29 Дек 2014, 11:19

И какво трябва, само един корен ли или няколко корена? Аз бих се пробвала да си засадя, едно, че е много полезен, второ и цената му не е за подценяване, а ако успея да си отгледам еко домашен джинджифил със сигурност ефекта му ще бъде още по-добър, ще пробвам! Обаче прочетох отдолу в статията, че трябва да е на 29-30 градуса, каквито температури мисля, че ще са трудни за поддържане дори през лятото у дома.., но ще се пробва, следващото лято :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот silver933 » 29 Дек 2014, 12:07

Жена ми всеки ден пие чай от джинджифил, затова мисля да ѝ кажа как да си засади, туко виж стане, у нас е много топло заради бебето, така че трябва и сега да се хване :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот Snejna » 05 Яну 2015, 14:55

Брей, дали се захваща с корена, а горната част на джинджифила използва ли се или се яде само корена му?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот Kremiliya » 05 Яну 2015, 15:09

Не знаех, че може! На пролет ще засадя джинджифил и без друго постоянно купувам, а така ще си имам домашно производство. Ще засадя както у нас в саксия, така и на село :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот Elica » 05 Яну 2015, 16:33

А после същия корен ли се хапва? :)) т.е. изкореняваме растението и го ползваме, или разсаждаме нали? :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот Slavena » 05 Яну 2015, 16:56

Elica написа:А после същия корен ли се хапва? :)) т.е. изкореняваме растението и го ползваме, или разсаждаме нали? :)

Би трябвало да го ядеш - новоизрасналия корен, а стария той ще е станал много твърд предполагам ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот Krum » 05 Яну 2015, 18:07

Никога не съм си садил джинджифил, даже не съм и опитвал такъв де. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Засаждане на джинджифил у дома, кой какви опити е правил и колко успешни са били те?!

Мнениеот silver933 » 06 Яну 2015, 12:29

А дали трябва да му се отчупи или отреже някоя част, за да има повече за захващане или ако се нареже едни по-голям корен дали ще стане?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта