Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот Lollipop » 29 Дек 2014, 11:06

Попаднах на една статистика, която показва, че българите обичат да си пийват...

946.jpg
946.jpg (56.98 KiB) Прегледано 4122 пъти

Честно да ви кажа, аз го подозирах това нещо.. :mrgreen: :lol: . Масово приятелски семейства споделят как всяка вечер си правят салата и си сипват ракия, ако не двамата - то поне мъжът пие. Така излиза, че моето семейство е от някакви извънземни, защото ние у дома алкохол не пием, или ако го правим е веднъж на две седмици, разбира се като изключим поводите, когато пием бира. :roll: :P

По-скоро ми се иска моето семейство да е "нормалното", а останалите да са изключение, затова реших и вас да питам - колко често пиете, наистина ли всеки ден българите сядат на масата със 100-200 грама ракия? И ако го правите - какво ви кара да пиете всеки ден, смятате ли, че ви вреди или вярвате, че помага на имунната система. :mrgreen:

А и като се сетя, как караме кърмачета още да топят пръстчето в чашата с ракия, май това изобщо не е мит... Та така, какво е вашето мнение и как стоят нещата във вашия дом и сред вашите приятели? :geek:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот Kaya » 29 Дек 2014, 11:33

Истина е как да не е истина и точно както сте показали на снимката така изглежда и мезето на българина! Мазно, тежко и вредно в комбинация с домашна ракия, после се чудим защо сме толкова болни.
Ние вкъщи също не пием, но сме изключение, както казваш и ти приятелите ни масово пият ежедневно и то количества, които се равняват, поне за мен, на малък купон - аз не мога да изпия 300 гр. твърд алкохол цяла вечер, а за тях това е приемливото намалено количество, защото е през седмицата! :shock:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот silver933 » 29 Дек 2014, 12:02

Преди бях точно този тип - нямаше вечер, в която да не пия и то твърд алкохол. А честно да ви кажа не знам защо съм го правил, от напрежение и да се разтоваря, имаше случаи, при които ако не съм пил не можеш да заспя вечер. За щастие от няколко години съм се отказал от този навик и пия веднъж седмично и то не много, а около 100гр. твърд алкохол. Иначе не знам как щях да изглеждам към днешна дата и какъв щеше да е живота ми - сигурно на самотен алкохолик. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот S_Milenska » 29 Дек 2014, 13:11

Ооо, всяка вечер, когато се приберем у нас е закон - салата и ракия! Все пак за какво живеем, като не си позволяваме такива удоволствия? :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот Rali_hr » 29 Дек 2014, 13:25

S_Milenska написа:Ооо, всяка вечер, когато се приберем у нас е закон - салата и ракия! Все пак за какво живеем, като не си позволяваме такива удоволствия? :mrgreen:

Да не е всеки ден но през ден и у нас се пие, особено мъжът ми! Обяснявам му, че е много лошо, но кой ли ме слуша, а уж живеем добре и сме щастливи, нямаме сериозни проблеми, каква е тази нужда от чашката не знам, мисля си, че е повече до навик, вечер трябва да се сипе нещо пред телевизора.. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот Andrey » 29 Дек 2014, 14:22

Алкохолът е голям проблем за българите, пие се всеки ден наистина! Аз изобщо не пия алкохол и съответно нямам такъв пробем, но имам познати, които дори на обед си сипват по едно - две. Не знам с годините колко сериозен ще бъде проблема при тях... :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот Kremiliya » 29 Дек 2014, 14:35

Разбира се! Силният алкохол и тежките трапези са ни запазена марка, особено пък по празници, а да не говорим, че ежедневието не се различава особено от празника - вечерята ни е с отрупана маса, а ракията задължително присъства на масата. Дори виното се смята за малко зло и е препоръчително едва ли не.. :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот Krum » 29 Дек 2014, 14:49

Аз съм от тези, които често си пийват, когато се прибера винаги си сипвам по 50гр. ракия и я разреждам с вода, внимавам да не прекалявам с количествата, трябва да съм имал лош ден, че да повторя. Но като цяло е истина, масово пием и то редовно, че и стабилно. Лошо е, лошо... :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Дек 2014, 15:12

Има ли изобщо такива, които не пият, те се приемат с подигравка дори, такова ни е станало обществото, всичко живо иска да се напие, за да забрави за това, колко кофти е живота му. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Истина ли е, че българите пият алкохол всеки ден?

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2014, 15:21

Не знам защо е така, но и аз забелязвам, че яко се пие. Аз не пия алкохол, защото не ми е особено вкусен, но имам приятелки, които са още на по 25 години и пият вече всяка вечер. Не знам дали възрастово бих приела ежедневната консумация на алкохол, но такава градица ми се вижда много ниска... :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron