След празниците идва ред и на депресията

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Дек 2014, 15:04

Скоро ще минат празниците, остана ни още седмица и след това какво ни чака? Отново в офиса, стрес и разбира се следпразничната депресия! :evil:

depression-400.jpg
depression-400.jpg (22.04 KiB) Прегледано 1141 пъти

На работа обикновено нищо не се променя, докато ние свикнали до преди ден само да ядем и да спим изведнъж се чувстваме притиснати под задълженията си! :evil: На мен поне всяка година ми се случва след празниците да ми се иска изобщо да не са идвали! Постоянно съм сърдита, раздразнена, всички ме ядосват и ми се вижда безсмислено ...всичко! :x

Не знам вие страдате ли от депресия след празниците и как се справяте с нея? Или пък по празниците депресирате ли се като се сетите за ежедневието, което ви чака след няколко дена? Как се спасявате от лошите мисли в края на годината и с обещанията за новата година, не се ли натоварвате и депресирате още повече? :roll:
Дайте малко съвети, че като знам какво ме чака след седмица и започвам още от сега да се депресирам :cry:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2014, 15:19

Не вярвам в тези неща аз, как така ще има следпразнична депресия, нали по празниците толкова добре сме си изкарали, е трудно ми е да вляза в ритъм, но се справям бързо, в офиса ми е достатъчно хубаво и забавно, за да се климатизирам бързичко :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот Anka » 29 Дек 2014, 15:49

Аз винаги изпадам в мехалнхолично настроение след празници или дълга отпуска, трудно се настройвам пак да уча и да работя, но за щастие се справям все още сама. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот Slavena » 29 Дек 2014, 16:48

Аз по-скоро се депресирам по време на празниците, а не когато свършат, тогава пак влиазм в ритъма на ежедневието си и нещата са супер :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот Kaya » 29 Дек 2014, 17:04

Трудно влизам в релси след празниците, но чак да изпадам в депресия не ми се е случвало, но предполагам, че има и такива хора, на които им се вижда невъзможно да свикнат пак с работата и отговорностите. Почивките са хубави, но имат край.. :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот Elica » 30 Дек 2014, 13:27

Ама вие много положително я посрещате новата година! :lol: Аз си мисля за по-хубави неща, започва нова година, нов късмет, нови надежди, нови приятели, нови случки и така няма как и кога да изпадна в депресия ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот Burborino » 30 Дек 2014, 18:04

Никога не съм изпадала в депресии след отминали празници. Особено след посрещане на нова година съм някак с много хъс. Имма желание за много неща, имам планове за годината, набелязани цели и т.н.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот MGB » 30 Дек 2014, 22:53

Burborino написа:Никога не съм изпадала в депресии след отминали празници. Особено след посрещане на нова година съм някак с много хъс. Имма желание за много неща, имам планове за годината, набелязани цели и т.н.

И аз съм така в момента съм заредена с адски много енергия и много цели, като се надявам да изпълня поне половината и другата година по това време ще съм най-щастливия човек! :) :) :)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот Rali_hr » 05 Яну 2015, 14:09

О, в началото на годината всички сме заредени с много енергия и така само през първия ден. Като изключим всъщност желанието за успех и новите цели през годината, то самото ежедневие е много убийствено! До вчера спях на обед до 12ч. а днес трябваше да стана в 7, ето това е депресиращото и като сложим и качените килограми по празниците, как да не си в депресия? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: След празниците идва ред и на депресията

Мнениеот Andrey » 05 Яну 2015, 14:35

Нещата, които съм си поставил за цел през новата година са на една страна, работата, която имам да свършва от домакинска гледна точка след празниците много ме депресира (добре, това е пресилено малко, но не ми е приятно). След почивка 2 седмици на планина сега изобщо не ми се чисти, не ми се перат дрехите, не ми се влиза в трафика, не ми се слушат хората, искам още почивка! :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта