За какво използвате маслото от джинджифил, възможно ли е да лекува и настинка?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

За какво използвате маслото от джинджифил, възможно ли е да лекува и настинка?

Мнениеот Lilly_milly » 03 Яну 2015, 01:18

Вчера една приятелка ми подари едно такова шишенце с масло от джинджифил
image.jpg
image.jpg (24.59 KiB) Прегледано 983 пъти
Естествено ми го подари понеже са й го подарили на нея, но и тя като мене няма идея за какво се използва :mrgreen:

Иначе се чудих, понеже знам, че джинджифила помага много при настинки и грип, а като за началото на новата година успях да си хвана една настинка, :idea: та си мислих, че ще мога да се спася с маслото от джинджифил, например? :?

Възможно ли е според вас, маслото от джинджифил да има същите свойства, както и самия корен джинджифил, надявам се на съветиии! :)
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: За какво използвате маслото от джинджифил, възможно ли е да лекува и настинка?

Мнениеот Bambaa » 03 Яну 2015, 01:22

Ами нямам идея какво си решила да го правиш, но май един масаж с маслото няма да ти се отрази зле, като се замисля и кашлица би трябвало да облекчава ако си разстриеш гърдите с него :idea: :)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: За какво използвате маслото от джинджифил, възможно ли е да лекува и настинка?

Мнениеот Pipilota » 04 Яну 2015, 12:32

Не може ли да се пие ;))) ароматизирано ли е? :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За какво използвате маслото от джинджифил, възможно ли е да лекува и настинка?

Мнениеот Lollipop » 04 Яну 2015, 14:59

Защо пък точно маслото от джинджифил, такива масла по-скоро си мисля, че може да имат ефект при масажи, отколкото да се пие, все пак за пиене си мисля, че е по-добре да се прави чай от корен. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За какво използвате маслото от джинджифил, възможно ли е да лекува и настинка?

Мнениеот Pipilota » 05 Яну 2015, 10:10

Bambaa написа:Ами нямам идея какво си решила да го правиш, но май един масаж с маслото няма да ти се отрази зле, като се замисля и кашлица би трябвало да облекчава ако си разстриеш гърдите с него :idea: :)

На мен ми се вижда нереално да върши работа при масаж, ама знам ли :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За какво използвате маслото от джинджифил, възможно ли е да лекува и настинка?

Мнениеот Lollipop » 06 Яну 2015, 10:52

За масажи ще помага, знаем, че такива масла са много подходящи, ако сте решили да си разтриете мускулите малко :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За какво използвате маслото от джинджифил, възможно ли е да лекува и настинка?

Мнениеот Kaya » 07 Яну 2015, 15:15

Само за релаксиращ масаж си го представям това масло :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта