Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот MollyDolly » 03 Яну 2015, 14:17

Децата много обичат спагети, ама рецептите, по които ги приготвям са само две, една като за основно и една уж като за салата, ама то пак си е основно ястие, понеже е доста тежичко :D
image.jpg
image.jpg (30.15 KiB) Прегледано 2576 пъти
Много искам да разнообразя рецептите си за спагети, номнищо не ми идва наум, не знам как мога да ги приготвя по различен начин, независимо дали за основно или за салата :idea:
Надявам се да ми дадете някакви по-разнообразни рецепти, по които приготвяте спагетите, обичаме екстравагантното и когато иде реч за храна, така че смятам доста и различни неща ще опитаме, само ни задайте :D
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот niya_mazova » 03 Яну 2015, 14:21

Ммм това на снимката, която си сложила кзглежда ужааасно апетитно, но като каза екстравагантно ми изплува един страшен образ в главата на гуакамоле върху спагети с парченца ананас ямииии :D може да ти се стори прекалено, ама аз май ще опитам :mrgreen: само, че мисля да поразредя малко гуакамолето с повече доматки или по-скоро с доматен сос :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 04 Яну 2015, 12:28

Спагетите за нас българите са винаги с кайма и домати, май малко хора ги използват по по-различен начин. За мен са си основно хапване, не мога да си представя, че те ще са ми преядстие, а след тях тепърва ще сядам на сериозната храна. :))
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот Lollipop » 04 Яну 2015, 15:01

Само като основно, самите спагети, иначе пастата като цяло понякога я използвам за салата :))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот Rali_hr » 05 Яну 2015, 14:11

Спагетите за мен са доста сериозна и тежка храна, но си мисля, че всичко е до това как си свикнал да ги ядеш. Имам колега, който може да ги яде спокойно за предястие, защото ги яде с хляб, за да се нахрани. :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот Mon_ton » 05 Яну 2015, 15:58

Обожавам спагети, най-великото хапване, за мен. :mrgreen: Приготвям ги винаги за основно, защото много ги обичам, за да развалям вкусът им останал в устата ми с нещо друго. Най-често ги правя с подправки, натрошени ядки, малко запечена чушка и стават страхотни. Избягвам да им слагам майонеза, не че не ги обичам и така, но много недиетично става :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Яну 2015, 15:37

Довечеря мисля да направя спагети, но още се чудя с какъв сос, приемам предложения, иска ми се да е нещо свежо и вкусно и различно. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот Malina » 19 Яну 2015, 15:14

Само като основно ги приготвям, иначе ми идва много тежко за хапване - т.е. на салата и след това да хапна още нещо. Иначе всъщност, ако ги приготвя и като салата не ми пречи после да си ги ям като основното хапване.:)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот Burborino » 19 Яну 2015, 16:06

И по двата начина ги правя, но когато са като салата пак ги ям като основно. След салатата не ям друго. Достатъчно засищаща е за да има и следващо ядене.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Спагети - салата или основно, а по какви рецепти ги приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2015, 10:26

Само говорите, а никой една снимка не приложи, нито мина да почерпи с едни спагети! :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron