Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.
Правила на форума
Добави отговор

Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

05 Яну 2015, 11:27

Скоро се преместихме в ново жилище с приятеля ми и се замислих, че нямаме нито едно лекарство вкъщи. По принцип не съм голям привърженик на лекарствата, но поне неща от първа нужда е добре да има в аптечката, aко случайно се порежа :mrgreen:

n_5.jpg
n_5.jpg (27.04 KiB) Прегледано 2079 пъти

И сега се чудя как да ги заредя аптечката така че да има всичко необходимо за първите симптоми. :roll: Освен обикновените парацетамоли, спазмалгони друго какво трябва да има в домашната аптечка, къде трябва да се съхранява? :?: А различните хомеопатии дали могат да се държат на същото място? И вие имате ли заредена аптечка вкъщи, носите ли я с вас на почивка и колко често я зареждате? :idea:

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

05 Яну 2015, 12:20

У дома винаги имам спазмалгон, клеева тинктура, парацетамол, хексалгин, прахчета смекта, хапче сена, бинт, йодасепт крем, реванол (2 опаковки), лепенки, ранитидин, чай лайка цветовете, сребърна вода ( много помага при конюнктивит).

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

05 Яну 2015, 12:48

Lollipop написа:У дома винаги имам спазмалгон, клеева тинктура, парацетамол, хексалгин, прахчета смекта, хапче сена, бинт, йодасепт крем, реванол (2 опаковки), лепенки, ранитидин, чай лайка цветовете, сребърна вода ( много помага при конюнктивит).

У нас е същата работа, имаме ей такива неща. Трябва да има всичко за подвързване най-вече, защото често вкъщи се порязваме.

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

05 Яну 2015, 13:04

Никога не съм имала аптечка, голям пропуск от моя страна, случвало ми се е в 2ч през нощта да тръгна да търся лекарства, за щастие има денонощни аптеки, но е хубаво човек да има поне нещо за температура и зъбобол вкъщи. :roll:

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

05 Яну 2015, 14:36

Мисля, че е добре да има и някои други масла из вътре, за добър масаж при схващания. :)

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

05 Яну 2015, 15:40

В аптечката е добре да имаме от всичко по малко. Макар че повечето неща, които биха помогнали в здравето го имаме в кухнята ;)

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

05 Яну 2015, 16:30

Никгоа не съм имала домашна аптечка с неща, които наистина да са истински и от значение. Дори за температура нямам хапче.. :roll:

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

06 Яну 2015, 12:12

rabotnata pchela написа:В аптечката е добре да имаме от всичко по малко. Макар че повечето неща, които биха помогнали в здравето го имаме в кухнята ;)

Така е, стига да знаем как правилно да използваме нещата и от кухнята :)

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

06 Яну 2015, 16:24

Не знам дали не продават направо заредени аптечки :)

Re: Как да заредим домашната аптечка с всичко, което ни трябва

06 Яну 2015, 16:42

Anka написа:Не знам дали не продават направо заредени аптечки :)

Това е добър и лесен вариант за ей такива мързеливци като мен ;)) Аптечките, които ги има в колите не са ли същите? :roll:
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3