Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот Lili_pili » 09 Яну 2015, 10:06

Здравейте!
Имам един страхотен мопс, казва се Лари :lol:
И разбира се като всяко куче много обича да гризе каквото му попадне, :mrgreen: но когато става въпрос за бисквити изглежда така :?

Dog-Biscuits-2.jpg
Dog-Biscuits-2.jpg (13.36 KiB) Прегледано 3867 пъти

Не му харесват изобщо купените крекери, а знам, че могат да се направят и домашни кучешки бисквити. :( Една позната беше взела от някъде си такива домашни бисквити и Лари направо пощуря по тях, но за съжаление няма как да ми намери рецептата. :(
Затова се надявам, че някой тук може да ми помогне с рецепти за домашни бисквити, така че най-накрая и моя мъник да има какво да гризка между храненията! :D
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот Kaya » 09 Яну 2015, 11:29

Преди години съм правила бисквити на моето куче, което вече за съжаление не е между нас. Рецептата беше тази:
2 чаени чаши пълнозърнесто брашно
1 чаена чаша царевично брашно
1 супена лъжица сол
1/3 чаена чаша олио
1 яйце
1 чаена чаша вода
Трябва да стане по-твърдо тесто, разточвате, изрязвате с формички и печете на 175 градуса за около 20 мин. в пердварително загрята фурна. Мисля, че може да се сложат и пасирани зеленчуци, дроб и т.н. стига да знаете какво обича кучето ви :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот mix_twix » 09 Яну 2015, 11:49

Какви са тези капризни кучета, явно не са огладнели достатъчно, то не че бисквитата е за наяждане де, но я дайте на едно гладно куче бисквита да видите как ще му плющят ушите. :mrgreen: :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот Malina » 09 Яну 2015, 13:43

Не знаех, че и на кучетата можеш да си направиш бисквити, но това е готино, защото и детето ти да го изяде не е опасно! А и могат рецептите май да се ползват и за здравословно хапване на децата. :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот Snejna » 09 Яну 2015, 17:42

Ха,страхотно, имам една приятелка, която е вманиачена в кучето си и сигурно ще ѝ хареса рецептата за домашни бисквити, макар че не знам дали би била склонна да се занимава да му готви де, но знам ли. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот S_Milenska » 09 Яну 2015, 17:59

Тези бисквити наистина са много добри и ако детето ги изяде, то ще сме спокойни че знаем какво е изяло, понякога хлапетата са много изобретателни! А и какво да ви кажа, аз като ученичка опитах котешки гранули, а моя приятелка толкова ги хареса, че когато идваше у нас винаги си вземаше по малко! :shock:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот Lili_pili » 29 Яну 2015, 12:45

Почти всяка седмица правя бисквитки на Лари, голям им е почитател, особено му харесват тези с тиквичка, а за лятото планирам да му измисля някакви сурови с краставица вътре, защото му е много любима ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот maminka » 17 Юни 2015, 16:59

Lili_pili написа:Почти всяка седмица правя бисквитки на Лари, голям им е почитател, особено му харесват тези с тиквичка, а за лятото планирам да му измисля някакви сурови с краставица вътре, защото му е много любима ;)

Това е странно, не става ли гадна тиквичката като се изпече?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот Kaya » 29 Юни 2015, 11:32

mix_twix написа:Какви са тези капризни кучета, явно не са огладнели достатъчно, то не че бисквитата е за наяждане де, но я дайте на едно гладно куче бисквита да видите как ще му плющят ушите. :mrgreen: :lol:

Ее , знаеш, че домашните кучета се гледат по-различно от уличните и те имат повече претенции, та това се случва и схората, ако ти избираш храната си, то някой бездомник няма да подбира дали е пилето с кожата или без!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Домашни бисквити за кучета - някой прави ли

Мнениеот Bambaa » 01 Юли 2015, 12:08

Абе стига, аз за Коледа не правя сладки, нито по поводи, камо ли за кучето, та аз и за себе си не готвя :!:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта