Ядем ли храната си правилно?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Kaya » 27 Май 2015, 11:21

rabotnata pchela написа:Май по-твърдите храни е по-добре да бъдат сготвени :)
НЕ знам дали е това принципа защото зелето да речем е полезно сурово повече, а е доста твърда храна. Ама като цяло, което може сурово по-добре да е такова.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Slavena » 06 Авг 2015, 12:50

Аз готвя всичко много рядко ям сурови неща само краставици и домати ама и тях толкова ядем, предпочитаме сготвени и да има месце
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот franky » 06 Авг 2015, 15:00

Slavena написа:Аз готвя всичко много рядко ям сурови неща само краставици и домати ама и тях толкова ядем, предпочитаме сготвени и да има месце

Така и трябва, какво ще се затормозяваме стомаха с твърди плодове и зеленчуци, а накъде без месцето?!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот BeenieGal » 06 Авг 2015, 16:55

franky написа:
Slavena написа:Аз готвя всичко много рядко ям сурови неща само краставици и домати ама и тях толкова ядем, предпочитаме сготвени и да има месце

Така и трябва, какво ще се затормозяваме стомаха с твърди плодове и зеленчуци, а накъде без месцето?!

Най-гнусното ми е да ям месо в жегите, имам чувство, че се е вкиснало в момента, в който го готвя!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Yunona » 07 Авг 2015, 00:11

franky написа:
Slavena написа:Аз готвя всичко много рядко ям сурови неща само краставици и домати ама и тях толкова ядем, предпочитаме сготвени и да има месце

Така и трябва, какво ще се затормозяваме стомаха с твърди плодове и зеленчуци, а накъде без месцето?!


Какво затормозяване? "Твърдите" плодове и зеленчуци са в пъти по-лесно смилаеми от месото. Последното, за което бих се сетила в жегите, е месо... Обилни салати, плодове, сиренце и добре охладено бяло вино - на този фон пържолата и кюфтето наистина са затормозяване, което не си причинявам :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Авг 2015, 08:10

Въпрос на вкус,някои лятото налитат само на скара - пържоли, кюфтета и така им харесва, е разбира се със салата.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Rali_hr » 07 Авг 2015, 09:35

Monika_Spasova написа:Въпрос на вкус,някои лятото налитат само на скара - пържоли, кюфтета и така им харесва, е разбира се със салата.

На кой както му харесва, и ние понякога си хапваме барбекю, особено ако отидем някъде извън града и си направим пикник на някоя поляна, е по-различно е! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Mon_ton » 07 Авг 2015, 10:42

Ммм! И на мен ми се хапва барбекю, а още по-добре см ного зеленчуци. И аз съм на мнение като Yunona< че епо-добре да се ядат пресни плодове и зеленчуци, дори и сготвени но да не се набляга на тежката храна и на месото, имаме цяла зима за това.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Ginger » 07 Авг 2015, 11:04

По повод суровите и сготвени зеленчуци се сетих, че някакъв диетолог от Изток беше казал, че заради това хората тук живеят по-малки, тъй като ядат всички плодове и зеленчуци сурови, особено храни като зелето било добре поне за малко да се потопят във вряла вода :shock:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Авг 2015, 11:55

Ginger написа:По повод суровите и сготвени зеленчуци се сетих, че някакъв диетолог от Изток беше казал, че заради това хората тук живеят по-малки, тъй като ядат всички плодове и зеленчуци сурови, особено храни като зелето било добре поне за малко да се потопят във вряла вода :shock:

Възможно е, зелето така добре 'помага" на гастрита и колита, та няма на къде повече. Иначе ако сте забелязали, наистина азиатците, които се славят като най-възрастните хора, там всичките им зеленчуци минават макар и слаба термична обработка, не съмнаясно много с кухнята им, но не мисля, че ядат сурови салати като нас. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта