Ядем ли храната си правилно?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Jully » 07 Авг 2015, 13:36

Не съм се замисляла, но май наистина нямат такъв тип свежи салати, каквито ядем тук. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Yunona » 07 Авг 2015, 14:13

rabotnata pchela написа:
Ginger написа:По повод суровите и сготвени зеленчуци се сетих, че някакъв диетолог от Изток беше казал, че заради това хората тук живеят по-малки, тъй като ядат всички плодове и зеленчуци сурови, особено храни като зелето било добре поне за малко да се потопят във вряла вода :shock:

Възможно е, зелето така добре 'помага" на гастрита и колита, та няма на къде повече. Иначе ако сте забелязали, наистина азиатците, които се славят като най-възрастните хора, там всичките им зеленчуци минават макар и слаба термична обработка, не съмнаясно много с кухнята им, но не мисля, че ядат сурови салати като нас. :)


Според мен термичната обработка на зеленчуците в Азия е повече от задължителна по чисто хигиенни причини - заради огромния брой вируси и бактерии.
Неслучайно в ръководствата за посещение в тези страни се препоръчва да не се консумират сурови плодове и зеленчуци, а ако се налага - да са много добре измити и след това дълбоко обелени.

Иначе приемам за правилна препоръката на някои съвременни диетолози да се храним предимно с храна, расла по нашите земи и претърпяла минимална обработка.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот dejavu » 07 Авг 2015, 14:30

Yunona написа:
rabotnata pchela написа:
Ginger написа:По повод суровите и сготвени зеленчуци се сетих, че някакъв диетолог от Изток беше казал, че заради това хората тук живеят по-малки, тъй като ядат всички плодове и зеленчуци сурови, особено храни като зелето било добре поне за малко да се потопят във вряла вода :shock:

Възможно е, зелето така добре 'помага" на гастрита и колита, та няма на къде повече. Иначе ако сте забелязали, наистина азиатците, които се славят като най-възрастните хора, там всичките им зеленчуци минават макар и слаба термична обработка, не съмнаясно много с кухнята им, но не мисля, че ядат сурови салати като нас. :)


Според мен термичната обработка на зеленчуците в Азия е повече от задължителна по чисто хигиенни причини - заради огромния брой вируси и бактерии.
Неслучайно в ръководствата за посещение в тези страни се препоръчва да не се консумират сурови плодове и зеленчуци, а ако се налага - да са много добре измити и след това дълбоко обелени.

Иначе приемам за правилна препоръката на някои съвременни диетолози да се храним предимно с храна, расла по нашите земи и претърпяла минимална обработка.


Но ние сме си щастливци, тъй като тук не е като да нямаме разнообразие, виж хората на север нямат този шанс, там основно месо и картофи :|
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Snejna » 07 Авг 2015, 14:54

Така е имаме богат избор и пак сме по 120 килограма, дебели запъхтяни и с болежки, кой ни е виновен? Тъпите ни глави.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Slavena » 11 Авг 2015, 08:22

Snejna написа:Така е имаме богат избор и пак сме по 120 килограма, дебели запъхтяни и с болежки, кой ни е виновен? Тъпите ни глави.

Ми не е така, аз ям и пия каквото си поискам и съм слаба, тъй че не е проблемът в това какво ядем, а по колко го ядем.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот dessiblond » 17 Авг 2015, 17:09

Slavena написа:
Snejna написа:Така е имаме богат избор и пак сме по 120 килограма, дебели запъхтяни и с болежки, кой ни е виновен? Тъпите ни глави.

Ми не е така, аз ям и пия каквото си поискам и съм слаба, тъй че не е проблемът в това какво ядем, а по колко го ядем.

Браво, Славенка, надмина себе си :lol: Не се шегувам, адски права си! ;)
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Сеп 2015, 11:02

Освен количеството, важно е и качеството на храната, но наистина първоосновата се крие в това по колко аджеба се яде на едно ядене. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Slavena » 01 Сеп 2015, 13:21

dessiblond написа:
Slavena написа:
Snejna написа:Така е имаме богат избор и пак сме по 120 килограма, дебели запъхтяни и с болежки, кой ни е виновен? Тъпите ни глави.

Ми не е така, аз ям и пия каквото си поискам и съм слаба, тъй че не е проблемът в това какво ядем, а по колко го ядем.

Браво, Славенка, надмина себе си :lol: Не се шегувам, адски права си! ;)

Кога не съм била права, винаги сам права! :) Не може да се яде като разпран и после да викаш дебел съм, ми нкакъв да си?
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Сеп 2015, 15:16

Права си Славе, потвърждавам, всяко ядене си носи последвтията, трябва по малко! :) И да не се смесват храните :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Kaya » 04 Сеп 2015, 22:11

А мислите ли за миксиране като разни там - картофи с месо и прочие. Виждам, че хората масово ядат картофи с риба, а за мен това е абсурдно просто!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта