Ядем ли храната си правилно?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Mon_ton » 16 Ное 2015, 16:14

Колкото повече сурова храна ядем, толкова по-добре според мен. :) Така че не му мисли много, а си ги х апвай спокойно,особено пък ядките ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Мади Ранчева » 16 Ное 2015, 16:30

rabotnata pchela написа:Дали? Аз също ям ядките само сурови, няма такива, които да ме изкушат печени. Може би само слънчогледовите семки.

Аз и слънчогледовите предпочитам сурови, но орехите, ако не са накиснати или печени, някак не са ми достатъчно вкусни :-|
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Дек 2015, 17:09

Mon_ton написа:Колкото повече сурова храна ядем, толкова по-добре според мен. :) Така че не му мисли много, а си ги х апвай спокойно,особено пък ядките ;)

Така е, но освен ядки, то и зеленцуте трябва да ги ядем максимално дълго време сурови, а не само на салати, тези, които сме свикнали да ядем. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Kaya » 28 Дек 2015, 12:01

Вчера направих супа от моркови, само че не ги белих, ох супа с моркови де ;) някой забелязал ли е, че си имат кора? Винаги ли я махате :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Harmony » 28 Дек 2015, 14:28

Kaya написа:Вчера направих супа от моркови, само че не ги белих, ох супа с моркови де ;) някой забелязал ли е, че си имат кора? Винаги ли я махате :)

Тя е изключително фина и ако реша да я махам, най-често просто изстъргвам с ножчето, не използвам белачки, защото от по-малките и фини морковчета нищо не остава...
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот sofi_black » 29 Дек 2015, 10:57

Harmony написа:
Kaya написа:Вчера направих супа от моркови, само че не ги белих, ох супа с моркови де ;) някой забелязал ли е, че си имат кора? Винаги ли я махате :)

Тя е изключително фина и ако реша да я махам, най-често просто изстъргвам с ножчето, не използвам белачки, защото от по-малките и фини морковчета нищо не остава...

Не смятам за необходимо да ги беля, освен ако не са много кални, ама то рядко се срещат, те си минават през почистващите машини и рядко остава нещо по тях...
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Krum » 09 Мар 2016, 14:29

sofi_black написа:
Harmony написа:
Kaya написа:Вчера направих супа от моркови, само че не ги белих, ох супа с моркови де ;) някой забелязал ли е, че си имат кора? Винаги ли я махате :)

Тя е изключително фина и ако реша да я махам, най-често просто изстъргвам с ножчето, не използвам белачки, защото от по-малките и фини морковчета нищо не остава...

Не смятам за необходимо да ги беля, освен ако не са много кални, ама то рядко се срещат, те си минават през почистващите машини и рядко остава нещо по тях...

Не е така, остава си, но се вижда само когато се готви, защото се усеща ципата, ако не се готви, а се яде сурово не си личи.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Anka » 15 Апр 2016, 12:02

Да и аз съм зебелязала, ципичката е съвсем тънка, като кората на пресен картоф, просто не е приятно, като сме свикнали моркова да има по-гладка консистенция. ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот analizatorka » 15 Апр 2016, 12:56

Мади Ранчева написа:
rabotnata pchela написа:Дали? Аз също ям ядките само сурови, няма такива, които да ме изкушат печени. Може би само слънчогледовите семки.

Аз и слънчогледовите предпочитам сурови, но орехите, ако не са накиснати или печени, някак не са ми достатъчно вкусни :-|


В какво се накисват орехите? Знам само за сурови и печени. На мен са ми по-вкусни сурови.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Май 2016, 14:11

analizatorka написа:
Мади Ранчева написа:
rabotnata pchela написа:Дали? Аз също ям ядките само сурови, няма такива, които да ме изкушат печени. Може би само слънчогледовите семки.

Аз и слънчогледовите предпочитам сурови, но орехите, ако не са накиснати или печени, някак не са ми достатъчно вкусни :-|


В какво се накисват орехите? Знам само за сурови и печени. На мен са ми по-вкусни сурови.

Ем, накиснат печен орех някак си не ми се връзва. Накисват се само пресните сурови ядки и е желателно да се накисват всички преди употреба.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта