Ядем ли храната си правилно?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот balsam » 14 Май 2016, 09:10

Специалистите казват, че на всяко хранене трябва поне 50% от храната ти да е сурова. Стремя се да го спазвам, гледам заедно със сготвеното ядене да има задължително поне салата от сурови зеленчуци. Плодовете вече са си отделно.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот kalina_216 » 02 Апр 2017, 09:37

Всъщност не мисля, че има правило полотината да е сурова, но е правило половината храна да е зеленчуци и от там нататък 1/4 протеини и 1/4 въглехидрати.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот miron » 03 Апр 2017, 12:59

За някои неща е по-добре да е обработена, не само защото е по-полезна или няма да е , а защото се усвоява по-добре от тялото, какъв е смисъла примерно да ядеш царевица, ако тя няма да бъде усвоена, отколкото да я приготвиш по някакъв начин и тя да бъде приета от тялото? Така е и с моркова, той е полезен и суров, но ако се обработи ще се усвои по-добре от тялото, нещо, към което трябва да се стремим.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот krasi_more » 03 Апр 2017, 15:57

и аз съм чувала,особено за морковите, че задължително трябва да са с мазнина, но все пак не се убеждавам лесно, че са по-полезни сготвени, според мен сурови имат точните съставки, които трябват за едно добро хранене. :)
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот gabinka_80 » 05 Апр 2017, 12:16

Да, и аз знам, че няои храни е по-добре да се приемат сготвени, но мисля, че това е по-скоро за разлиен начин на приемането на храните. Какво имам предвид, ако имаме нужда нещо конкретно да се усвои от организма, тогава може да се стараем да ядем храната по определен начин, а от друга страна е желанието да се зааредим със свежест и да си хапнем нещо вкусно и хрупкаво и ето - суровият морков е страхотна възможност.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Blue_sky » 10 Апр 2018, 17:18

Сигурно има няколко трика за правилно ядене на храната. Аз знам, че ядките са най-полезни, когато са сурови и са накиснати във вода за няколко часа. Що се отнася до морковите, мисля, че е хубаво да се консумират в комбинация със зехтин, за да се усвои по-добре витамин А.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Апр 2018, 09:59

Не съм много запозната, но трябва да си слушаме тялото, ако на нас ни харесва моркова суров, може да го хапнем така, а коимаме достатъчно полезни храни отделно. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Frac » 11 Апр 2018, 17:30

Ваня Стойчева написа:Не съм много запозната, но трябва да си слушаме тялото, ако на нас ни харесва моркова суров, може да го хапнем така, а коимаме достатъчно полезни храни отделно. :)

Съгласна съм. Трябва да се хапва това, което си иска тялото и да не се прикалява. А най-добре е да се редуват-готвено, сурово, да не лишаваме организма все пак :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот Локумът » 19 Юни 2018, 15:11

Аз ям така, както се чувствам най-добре. Някои зеленчуци ме карат да се чувставам по-добре, когато съм ги сготвил, други ги харесвам сурови. Например, доматите предпочитам сурови, сготвени ми предизвикват киселини.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ядем ли храната си правилно?

Мнениеот ivan.stoqnov » 16 Авг 2018, 17:44

Някой храни ги предпочитам сурови, като ядките например. Не знам кои как е полезно да се ядат, ям ги както на мен ми харесват и които след като ги хапна се чуствам комфортно. Някъде бях чел думи на някакъв китайски лечител мисля, който казваше че българите сме болни, защото ядем много сурови зеленчуци. Не го знам какво има предвид ма не мога да си предтсва сварена маруля какъв вкус ще има :lol: :lol: :lol:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron