Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2015, 12:04

Lollipop написа:Аз пък си държа всичко в хладилника, ама като казвам всичко - всичко. :)) Дори и хляб прибирам там.

Сега ако кажеш, че и ориза държи в хладилника те признавам. :) Аз прибирам само свежите храни в хладилника, маруля, моркови, пресен лук, всички "зимни" зеленчуци държа в един огромен кашон на терасата. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Rali_hr » 02 Юни 2017, 11:35

Има си някои трикове, например зеленолистните трябва да се измият и изсушат и да се приберат в пликове и така издържат поне седмица и са готови за консумация. Някои неща обаче не могат да бъдат запазени свежи за по-дълго време, отколкото сами биха си изтраяли. Пробвала съм всички трикове за запазване на авокадото от покафеняване, но никой не е ефикасен.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот miron » 02 Юни 2017, 14:44

някои храни могат да се опазят за по-дълго, ама други абсурд да се запазят качествено. :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот kauda » 02 Юни 2017, 15:09

Има си трикове с които да се хакне храната,а така да се каже. Марулята, слдкато се измие и нареже, може да се съхрани, след като бъде добре подсушена за няколко дни и да останае свежа, така имаме готова за салата маруля. Краставиците и доматите се съхраняват в найлонов плик за по-дълго, отколкото ако ги оставим директно в хладилника. Чесънът е добре да бъде изсушен и така издържа повече време, отколкото ако бъде оставен в найлоновата си торбичка. Картофите е добре да дишат, гъбите издържат отворени и проветрени в хладилника доста време. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Rali_hr » 03 Юли 2017, 11:41

Да си допълня трика за авокадото, което се намазва със зехтин е супер! Наиситна не покафенява, вече слагам така и на гуакамоле зехтин, за да се съхрани. Много съм доволна. Мажа си с мазнина - с олио или зехтин отрязаното авокадо и го прибирам в торбичка и в хладилника. Издържало ми е дни наред! :dreads:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Юли 2017, 14:05

Рали и аз скоро едно видео гледах и реших да пробвам, макар че бях скептично настоена. Ама да не повярва човек то взе, че стана. Много добре се съхрани. Идеано, ако си решил дас и хапнеш авокадото в рамктие на 2-3 дена.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Jolene » 04 Сеп 2017, 15:50

Зависи каква е храната и колко време ще я съхраняваме. Най-голям проблем са ми доматите, които не успявам да съхраня достатъчно добре, бързо се развалят, а уж казват, че не бива да се слагат в хладилник, но освен там не виждам по какъв друг начин мога да ги запазя. :roll:
Иначе зеленолистните измивам, после оставям да се изсушат и след това прибирам в торбичка заедно с парче кухненска хартия. Издържат ми по седмица без проблем.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот vanessa_ » 04 Сеп 2017, 18:46

за да не се развалят просто трябва да са пред очите. Аз не прибирам нищо в торби в хладилника, защото не го виждам и съответно го забравям. слагам в чиния и в шкафа за зеленчуци, така хем че заема повече място, което мипречи да трупам още и още, второ, че го виждам постоянно.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Lisica » 14 Ное 2017, 12:51

Със сигурност трябва да се яде по-често такава свежа храна и да не се оставя да се залежава из хладилника. По-редовното почистване, проверката всяка седмица и да се хапва това, което изостава е най-сигурния начин, че ще се яде прясна храна,която няма да бъде изхвърлена.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да запазим за по-дълго време свежа храната?

Мнениеот Malina » 15 Ное 2017, 12:11

Пробвали ли сте да увиете дръжките на бананите във фолио, казват, че така издържали много по-дълго време. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта