Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот Harmony » 20 Яну 2015, 11:38

Тази зима си взехме климатик и основно се отопляваме с него. Не предполагах, обаче, до колко може да изсушава въздуха в помещението :( и при мен и при детето се появи суха кашлица преди сън, не е силна, но е обезпокоителна.

Сложих в стаята една купичка с вода, но това не помага особено за овлажняването на въздуха, а и е един такъв застоял, трябва на всеки час да отварям да се проветрява, но когато спим, няма как да правя това упражнение :D

Много ми се иска да ми дадете някакви идеи, с които мога да направя въздуха по-свеж и да го овлажня :idea:
Изскочи ми в мисълта, една от онези машинки за овлажняване на въздуха, намерих и снимка
dry-air.jpg
dry-air.jpg (5.75 KiB) Прегледано 2135 пъти
ама как да съм убедена, че ще върши наистина добра работа, :roll: а и се съмнявам да прави въздуха по-свеж :roll: какво ви е мнението за тях и се надявам да имате по-добри предложения от това, тъй като ми се вижда със солена цена :roll:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот zheleva212 » 20 Яну 2015, 11:46

И аз имах такъв проблем и освен купичките с вода сложих и две цветя в спалнята, едното е това,
hlorofitium.jpg
hlorofitium.jpg (29.65 KiB) Прегледано 2131 пъти
то иска да е на по-светло, а другото е това
spatifilium.jpg
spatifilium.jpg (23.21 KiB) Прегледано 2131 пъти
в по-тъмния ъгъл и двете се гледат много лесно, ако това те притеснява :D понеже това ми беше основната причина да не искам цветя вкъщи, но наистина освежават въздуха и го овлажняват, иначе да напомня, ако си забравила да измиваш филтрите на климатика си, може и това да е причина :idea: :?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот S_Milenska » 20 Яну 2015, 12:24

Това първото, не го знам как се казва - аз го имам у нас от както се помня, сигурно вече близо 30 години, много обича да се полива и може да расте навсякъде, издръжливо е и много красиво, обича да е на повече сянка. Не знам обаче дали и по какъв начин овлажнява и освежава въздуха. Аз си мисля, че всички цветя се справят еднакво добре с тази задача. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот sofi_black » 03 Фев 2015, 14:29

Това си е добра идея, какво по-хубаво от това въздухът да ти е хубав и да ти е зелено около тебе ;) за щастие нямам такъв проблем за сега, но се надявам и да нямам, че колко цветя мога да похабя, направо ме е страх да си помисля :D
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот Lollipop » 04 Фев 2015, 11:08

Освен растенията май не се сещам за друго, освен ако не си с печка на дърва хаха :)) Слагаш си една купичка, слагаш малко ароматизатори вътре тип ванилия и канела и оставяш да се изпарява. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот Lilly_milly » 14 Май 2015, 16:33

Lollipop написа:Освен растенията май не се сещам за друго, освен ако не си с печка на дърва хаха :)) Слагаш си една купичка, слагаш малко ароматизатори вътре тип ванилия и канела и оставяш да се изпарява. :mrgreen:

Мда добра идея е, че то това и го правя, ама явно ми е малка купичката, понеже го нагрява и свещичка...
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот BeenieGal » 19 Май 2015, 10:45

И зимата често проветрявам, мисля това е най-добрият вариант да се избегне сухия въздух от климатика, а преди да си легна и след като се събудя задължително едни 15 мин. стои отворено, независимо от времето и температурите навън :!:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот S_Milenska » 19 Май 2015, 11:06

BeenieGal написа:И зимата често проветрявам, мисля това е най-добрият вариант да се избегне сухия въздух от климатика, а преди да си легна и след като се събудя задължително едни 15 мин. стои отворено, независимо от времето и температурите навън :!:

това е начина, а и няма лошо да се сменя въздуха, пък и зимите ни далеч не са толкова студени, че да не можем да си позволим едно проветряване за 20 минути :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот Jully » 22 Май 2015, 10:13

Добре де, защо не проветрявате по-често и т.н. това може да помогне, а иначе цветята са най-хубавото и красиво решение, колкото повече цветя, толкова по-добре ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как по естествен път да овлажняваме и да направим по-свеж въздуха у дома?

Мнениеот franky » 16 Фев 2017, 16:37

Аз не ползвам ароматизатори в стаите, нито някакви овлажнители. Често проветрявам и имам много цветя, но не в спалнята. Не е много хубаво където се спи да има много растения. Те наистина поддържат въздуха по-свеж, особено ако им се бършат редовно листата от прахта. А и когато често се бърше той от секциите, също е по-добре за въздуха. Когато спим в стаята, няма как да очакваме, че на сутринта въздухът ще е свеж.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта