Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот zheleva212 » 20 Яну 2015, 12:42

Ракът е едно от заболяванията, които най-много ме е плашило винаги, в нашето семейство имаше случаи на онкоболни, затова от няколко години чета много за това как да е възможно да се намали риска и скоро попаднах на една статия, че може да се предотврати само с комбинация на различни храни - нищо друго по-специално :o

Не, че не съм знаела, че това е разковничето, но никога не съм била убедена, че само с комбинация на различни храни може да се постигне този ефект :roll: а дали наистина може да се потвърди действието му, не съм убедена :roll:
Интересното, което научих е, че възможно по-цветните плодове и зеленчуци
fruits.jpg
fruits.jpg (84.64 KiB) Прегледано 1238 пъти
са тези, които са по-богати на веществата, от които се нуждаем, за да се предпазим от рак :idea: :idea: :roll:

Можете ли да повярвате на всичко това, изглежда доста просто и лесно, за да е истина, но трябва мерките да бъдат взети навреме, предполагам, за да имаме и резултата, който се очаква, а според вас възможно ли е някой да го потвърди, т.е. няма как да сме сигурни, че 100% ще заболеем от рак и да сме убедени, че комбинацията от храни го е предотвратила :idea: :? Е, чакам мненията ви, струвал и ви се възможно? :roll:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот mimeto90 » 20 Яну 2015, 12:51

Според мен е важно не само какво се яде, но и какво не се яде, мисля, че няма да наклониш везните в твоя полза ако с плодовете ядеш и пуканки с палмово масло или някакви измислени салами :idea: :idea: въпрос на баланс е :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2015, 13:02

Така е, важното е какво ядеш, човек е това, което яде, ако искаш да бъдеш странна смес - трябва да си ядеш колбаси и боклуци, ако искаш да бъдеш свеж и зелен - хапвай марули! Старая се на това да се науча себе си и дъщеря си, защото всяко начало е трудно и никога не е късно да вземеш живота в ръцете си! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот Lollipop » 24 Яну 2015, 10:55

Мисля, че храната би подействала много благоприятно за да се излекуват различните болежки, не бива да се подценяват! :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот Alexandrina » 24 Яну 2015, 13:52

Съвсем ясно е, че някои храни заради лошите си съставки и някои завишени стойности могат да навредят на организма. Дали предизвикват директно рак не знам, но със сигурност са предпоставка за развитието му. Точно затова все по-широко започват да се предлагат продукти, които създават преграда и укрепват имунната система, за да се спрат раковите клетки.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот Kremiliya » 24 Яну 2015, 14:36

Разбира се, че е от значение, затова и все повече се говори за здравословно хапване :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот Slavena » 13 Фев 2015, 17:33

Не вярвам да помогне храната, но не пречи да се пробва и моеж да има положителен ефект ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот mix_twix » 13 Фев 2015, 18:01

мисля, че храната е много определяща за здравето ни и най-вече за превенцията от всичко.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Действително ли може да се намали риска от рак с комбинация на различни храни, възможно ли е някой да потвърди?

Мнениеот Snejna » 22 Мар 2017, 13:12

Все пак здравето ни е толкова пряко свързано с това, което ядем, че няма как да ни учуди,че някои храни ще ни пазят здрави, а други ще ни нанесат вреди. Но и стреса оказва огромно влияние, може да сме яли цял живот маруля и накрая пак да ни хване коварното заболяване.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта