С какви компреси стопирате кашлицата?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Rali_hr » 06 Фев 2017, 15:38

Lisica написа:Не бих ползвала такива компреси, не ви ли е страх, че може да стане по-зле и да прегорите кожата/

Зависи от компреса, а и ако е направен правилно няма как да има проблеми. Компресът с ракия може да създаде проблеми, затова трябва да се прави внимателно и върху кожата да се маже с мас, която да предпази.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот penny » 07 Фев 2017, 13:06

Някой пробвал ли е със зелеви листа? Има ли ефект и правят ли се листата нещо, за да подействат?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2017, 12:57

penny написа:Някой пробвал ли е със зелеви листа? Има ли ефект и правят ли се листата нещо, за да подействат?

За пръви път чувам за компрес със зелеви листа. Общо взето, всичко което сгрява мястоот на инфекцията - дали ще е гърло, дали ще е гръб (дробове) спомага или за отхрачването или за премахването на инфекцията. Затова и тялото повишава температура си, когато се разболее.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Катето » 27 Окт 2017, 10:17

Аз мажа с мед и сода и слагам парцалче, но само толкова. Особено, ако кашлицата е между гърлото и гърдите, няма как да бъде сложено друго.
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Jully » 31 Окт 2017, 10:20

Катето написа:Аз мажа с мед и сода и слагам парцалче, но само толкова. Особено, ако кашлицата е между гърлото и гърдите, няма как да бъде сложено друго.

Не се ли обрива мястото от меда? При нас имаше такъв проблем, след което месеци наред не давах мед на нито едно от децата.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Ное 2017, 11:38

За настърган лук за компрес за кашлица никога не съм чувала. По-скоро знам, че помага за успокоение на болките при навяхвания
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта