С какви компреси стопирате кашлицата?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот веселказасмяна » 20 Яну 2015, 17:38

Привет!
Имаме отново проблеми с кашлица. :evil: Не иска вече да пие никакви сиропи и хапчета за нея, направо си ги повръща, затова реших, че трябва по друг начин да взема нещата в мои ръце.:!:

Като дете си спомням майка ми по рецепта на баба ми правеше някакви зверски компреси на гърдите с хрян и ракия или нещо от този сорт, :oops: подобен спомен ми е останал
kompres.jpg
kompres.jpg (25.57 KiB) Прегледано 9109 пъти
Мисля, че е прекалено, а и много се опасявам за кожата на детето, понеже е доста чувствителна.
Искаше ми се нещо не толкова харт да му направя като компрес, което ще облекчи кашлицата и ще я стопира, поне за да спи нормално. :idea:

Видях, че някои правят компреси със зеле и нещо друго в областта на гърдите, но съм скептична, не зная до колко би могло да помогне това за кашлица :roll: Много се надявам да ми споделите някакви рецепти, с които мога да правя компреси на гърдите на детето, които да стопират кашлицата. :idea:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот mangusta » 20 Яну 2015, 17:45

Аз правя компрес с извара, ако е домашно сварена е още по-добре, ако не и купената става, но като я наложиш трябва детето да преспи с нея и на следващата сутрин се вижда как кожата е поела тази течност, която се е отделила и действа прекрасно :idea: :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Slavena » 20 Яну 2015, 17:50

Зависи много от кашлицата, за малкия го мажа с мед на гърдичките, като внимаваш много с областта на сърцето и залепям отгоре парцалче, а на гърба слагам извара ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Lollipop » 20 Яну 2015, 22:47

Според мен е по-добре не на гърдите, а на гърба, за мен на гърдите е много опасно, аз избягвам да слагам на гърдите каквото и да е било, там слагам само мед като обикалям отдалеч областта на сърцето, въпреки, че става въпрос за прост мед, а какво остава за хрян примерно - абсурд. Всичко на гърба - на мястото на дробовете, особено при бронхит и пневмония. Извара и аз използвам също така ракия и черен пипер като тук е много важно да кажа - слагам Мас по гърба обилно количество, ситно стрит черен пипер и по-слаба ракия, обличам и се спи така, при всяко мрънкане, че евентуално се чувства некомфортно свалям компреса, за да не изгори кожата! :!:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Pipilota » 24 Мар 2015, 10:41

mangusta написа:Аз правя компрес с извара, ако е домашно сварена е още по-добре, ако не и купената става, но като я наложиш трябва детето да преспи с нея и на следващата сутрин се вижда как кожата е поела тази течност, която се е отделила и действа прекрасно :idea: :idea:

Тя течността да ти кажа честно няма нищо общо, а по-скоро сгряващия ефект. Не знам дали си си слагала на себе си извара, но под 1 см. дебелина плътна извара, кърпа, найлон и дебел шал по възможност вълнен няма как да не му се размекнат всичките секрети и да не започнат да бягат скорострелно! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Rali_hr » 24 Мар 2015, 12:12

Мен ме е страх да прилагам такива компреси, особено пък с хардал, знам че той страшно много загрява и после шансът да се разболееш, ако леко понастинеш е много голям! не е нещо, с което да се рискува :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот S_Milenska » 24 Мар 2015, 13:50

Не съм си правила такива компреси, само с ракия и пипер като малка са ми слагали, пък с лук за първи път чувам! :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Мар 2015, 15:05

Сетих се, че и мас със сода ползвам за компрес и вълнен шал, много добре сгрява. То наистина на кашлицата това ѝ е проблемът, че трябва да се сгреят секретите, за да се изчистват по-лесно :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Мар 2015, 17:15

Ваня Стойчева написа:Сетих се, че и мас със сода ползвам за компрес и вълнен шал, много добре сгрява. То наистина на кашлицата това ѝ е проблемът, че трябва да се сгреят секретите, за да се изчистват по-лесно :)

А, тази практика я ползвам върху краката, не съм се сещала, че може да се сложи и на гърба или на гърдите против кашлица.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: С какви компреси стопирате кашлицата?

Мнениеот Lisica » 25 Мар 2015, 17:31

Не бих ползвала такива компреси, не ви ли е страх, че може да стане по-зле и да прегорите кожата/
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта