Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Kaya » 03 Авг 2015, 13:27

Rali_hr написа:Щом децата не са раздразнителни, унили и изморени то няма причина да спят на сила на обяд, само за да се угоди на някакви измислени правила ;)

Явно на това ще се осланям и дано всичко да е наред :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Bambaa » 03 Авг 2015, 13:40

Kaya написа:
Rali_hr написа:Щом децата не са раздразнителни, унили и изморени то няма причина да спят на сила на обяд, само за да се угоди на някакви измислени правила ;)

Явно на това ще се осланям и дано всичко да е наред :)

Защо не се сещате, когато вие сте били деца и са ви натискали да спите, поне на мен ми беше ужасно и след час мъки как няма да стана кисела, обяснете ми и до ден-днешен мразя да спя през деня, дори и цяла нощ да съм будувала!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Авг 2015, 14:09

На сила хубост не става, всеки човек е различен, някоки повече обичат да спят, други по-малко.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот silver933 » 03 Авг 2015, 14:17

Малкия стана на година и половина ив ече си прави каквото си поиска и спи когато на него му е кеф. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот LaCoquine » 03 Авг 2015, 16:42

Да, но в градините не може да се угажда на всички, така че децата се поставят под общ режим според мен това е по-добрият вариант, да го научиш от малко на навици, докато си е съвсем малкичко!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот penelopa » 04 Фев 2016, 16:55

Спеше си редовно, но след третата годинка взе да пропуска. Никога не съм го слагала насила да спи, щом не му се спи няма. После съвсем спря да спи следобяд.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Jully » 04 Фев 2016, 17:22

penelopa написа:Спеше си редовно, но след третата годинка взе да пропуска. Никога не съм го слагала насила да спи, щом не му се спи няма. После съвсем спря да спи следобяд.

На колко е сега? Дъщеря ми е на 9, а синът ми скоро ще стане на 7. И двамата не спят отдавна, но в градианта спи малкия де :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Kremiliya » 08 Мар 2016, 13:41

Kaya написа:Не мисля, че е от възпитанието, аз смятам, че доста добре съм го научила на всичко, което трябва да знае! :mrgreen: За сметка на това просто не обича да спи, дори вечер си ляга късно и рано става, явно сънят няма да му е на сърцето. :lol: Вече се примирих с това, имаме повече будно време заедно. :mrgreen: Само се притеснявам да не започне да пречи на бебето вбъдеще. :roll:

Ще стои в другата стая, няма как да го научиш, ако не спи от години сега да започне да си почива на обяд.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Мар 2016, 13:08

Е, чак да е голяма драма като не иска да спи, синът ми спря да спи окончателно около 2-рата година, много много рядко лягаше след като стана на година и половина, след втората пък даже не помня кога е спал, но все ще е имало случаи. :) След като стана на 3 изобщо не спеше, а още имам познати, които казват, че децата им спят на обяд. В градината ако спи на обяд ме питат дали не е болен. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога слагаме край на следобедния сън на децата?

Мнениеот Kremiliya » 07 Апр 2016, 12:42

rabotnata pchela написа:Е, чак да е голяма драма като не иска да спи, синът ми спря да спи окончателно около 2-рата година, много много рядко лягаше след като стана на година и половина, след втората пък даже не помня кога е спал, но все ще е имало случаи. :) След като стана на 3 изобщо не спеше, а още имам познати, които казват, че децата им спят на обяд. В градината ако спи на обяд ме питат дали не е болен. :lol:

Децата имат нужда от повече сън, иначе това им пречи да са концентрирани и да имат енергия, прави ги хиперактивни. затова ако трябва на сила трябва да спят децата докато станат поне на 5-6 години, преди това е задължително да си почиват повече
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта