Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот Мади Ранчева » 21 Яну 2015, 11:41

Скоро ми попадна материал, който особено ме изненада иии... шокира! Става въпрос за някои храни, които са спрягани за отровни, а всъщност ползваме ежедневно. :idea:
Какво ще кажете за горчивия бадем :? да, оказва се отровен, дори Нова Зеландия или Австралия (не помня точно къде) е забранен със закон :idea: :idea: :shock: :shock: :shock:
almond.jpg
almond.jpg (22.15 KiB) Прегледано 3838 пъти
Няма да споменавам, че ми е една от любимите ядки, също както и кашуто, което също спада в тази група :D

Прибавям и зелените домати, индийското орехче, както и зелените картофи, но мисля, че голяма част от нас знаят поне този факт :D
Е, можете ли да се съгласите с прочетеното, вярвате ли, че тези храни е редно да се спрягат за отровни, само защото съдържат в някакво количество веществото, което прави бръшляна отровен, цианид или други подобни :roll: :D редно ли е да преустановим консумацията на тези храни или да бъдем по-внимателни с тях? :roll:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот ramimni » 21 Яну 2015, 11:44

Смятам, че след правилно обработка няма място за притеснение, а и колко случаи има на отровени от зелени домати, а? За картофите може и да има нещо вярно, но аз съм си готвила позеленели картофи и да ти кажа нищо не ме е сполетяло :? пак е до добрата термична обработка, явно :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот веселказасмяна » 21 Яну 2015, 11:58

Обаче, индийското орехче си е опасно, е, ако го ядеш със супена лъжица, де :D
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот silver933 » 21 Яну 2015, 12:25

Тя и ябълката има отровни семена, които съдържат цианид, затова е добре да не се ядат. Аз си мисля, че няма отровна храна, а отровни дози. Имаше тук тема във форума и за натравяне с ленено семе.. ами като си хапвате по 4 с.л. на ден.. :)) Всичко в дозите си - семената не повече от 1л. на ден, индийското орехче с върха на ножа и така :))По малко и всичко може да е наред. А и тези бадеми мисля, че които споменавате ще са определен вид или за всички важи?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот Rali_hr » 21 Яну 2015, 14:03

Аз също съм на мнение, че количествата могат да бъдат опасни, трябва да се внимава! Всяко нещо може да е опасно ако се прекаляват дозите му.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2015, 15:30

Това си го знаем, както се казва. Вианги трябва да се внимава с дозите, не трябва да прекаляваме с нищо и няма никаква опасност за здравето ни :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот Anka » 22 Яну 2015, 16:29

Да, вярвам на 100%, като се има предвид, че са много важни количествата, а не точно храната. Всичко може да бъде отровно, ако се прекали с него!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот exotic » 22 Яну 2015, 16:38

Като цяло съм съгласна с това, но само мога да ви кажа, че ям ябълките, като накрая остава само опашката и това е от години, а когато започна да ям ябълки нямам спирка, т.е. не изяждам по 2-3 семки, а съм си ок, дали съм станала резистентна спрямо цианида? :D
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот Elica » 22 Яну 2015, 16:46

exotic написа:Като цяло съм съгласна с това, но само мога да ви кажа, че ям ябълките, като накрая остава само опашката и това е от години, а когато започна да ям ябълки нямам спирка, т.е. не изяждам по 2-3 семки, а съм си ок, дали съм станала резистентна спрямо цианида? :D

Защото то 2-3 семки цианид нищо няма да ти стане :lol: :lol: :lol: Предполагам, ако изядеш 1 кг семки наведнъж, може да се ослушваш за последствия ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Някои от храните са спрягани за отровни, вярвате ли в това?

Мнениеот Slavena » 22 Яну 2015, 17:21

Не вярвам изобщо в това, яжте си всичко и да не ви дреме, може ли пък постоянно да се мисли за всяко нещо, което слагаме с устата си дали някой не е решил, че е отровно?! :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта