Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот Kaya » 21 Яну 2015, 12:16

Прочетох, че слънцето влияе дори и на плодородието и да ви кажа вече окончателно се зачудих дали активността му има някакво значение за хората! Всички посрещаме изгрева с усмивка и надежда.. :D

sunshine1.jpg
sunshine1.jpg (22.29 KiB) Прегледано 944 пъти

Но може ли слънцето всъщност да ни изиграе лоша шега? Аз лично смятам, че активността на слънцето и всичко, което зависи от него е просто мит и няма никакво влияние върху човека, но и не споря, че има хора, които се оплакват от магнитните бури и усещат неразположение. :roll:
Интересното, което прочетох също беше, че хората, родени в дни, през които е имало такава слънчева активност умират по-често до 2-рата си година или живеят със средно около 5г. по-малко от останалите хора. :shock: Мислите ли, че това е поредния мит и е чисто съвпадение, или смятате, че слънцето е оказало влияние на хората още от самото им раждане и по някакъв начин е свързало своята активност с родените през тези дни? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот silver933 » 21 Яну 2015, 12:19

Никога не съм мислил, че влияе по някакъв начин активността на слънцето на мен като човек, пък камо ли да е свързано с живота и смъртта, мисля, че там нещата са до късмет, а не е от значение това кой кого кога е родил и слънцето какво е правило в този момент. Може би да има наистина магнитни бури, които пречат на много хора, но само толкова, за мен повечето неща са мит. :!:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот LEILA » 21 Яну 2015, 12:36

Учи ли сме по детска психология една теория на професор, които за времето си не е бил признат, но пък сега си важи това, че умерената слънчева активност се свързва със появата на повече и по-талантливи деца :idea:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот S_Milenska » 21 Яну 2015, 12:53

Интересно твърдение, не знаех, че активността на слънцето би повлияло по някакъв начин на хората, освен разбира се магнитните вълни. Изненадващо е, че има твърдение за това, че слънцето влияе на интелигентността на децата. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот Rali_hr » 21 Яну 2015, 14:02

Мисля, че твърде много заслуги се причисляват на слънцето, не вярвам, че е виновно за безплодието или за глупостта ни. Смятам, че е случайност. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот Kremiliya » 21 Яну 2015, 14:55

Възможно е и да влияяе до някъде, но не мога да кажа до колко. Все пак в дните с висока активност повечето хора не се чувстват много комфортно, но дали ще умрат по-рано не знам. :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот Krum » 21 Яну 2015, 15:18

Само слънцето не е почнало да ми влияе, но мога вече него да обвинявам за неуспехите си. Та с други думи изобщо не вярвам слънцето да има общо с каквото и да е било :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2015, 15:26

Никога не ми е минавало през ум, че слънцето оказва такова влияние, мислих си, че просто ни пече, ато прави децата ни умни и е шефът за това, кой кога ще умира/ :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2015, 17:07

Със сигурност слънцето оказва влияние,не бих подложила на съмнение прочетеното, мисля си, че слънцето наистина е много важно за цялостната ни хармония и има много хора, които са силно зависими от него. :!:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Влияе ли активността на слънцето на хората или всичко това е мит?

Мнениеот Lollipop » 22 Яну 2015, 12:03

Да влия, да влияе, колко да влияе? Според мен няма никакво значение активността на слънцето за тези неща :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта