Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот LEILA » 21 Яну 2015, 13:00

Все по-рядко ми се случва да се усетя истински щастлива, но когато това се случи го оценявам в пъти повече, като че ли :roll: Попадна ми в сайта една статия, за една 96 годишна жена - йога инструктор, от която кипи щастие, позитивизъм, живот, енергия, невероятно е!

Та си мислих до колко позитивните мисли могат да променят живота ти :idea: това според мен може да промени цялото ти съществуване, ако хванеш навреме цаката, не мислите ли, :roll: аз поне смятам, че може да промени личността
positive_vibrations.png
positive_vibrations.png (180.09 KiB) Прегледано 1486 пъти
Е, опитала съм се да започна да прочиствам главата си и да направя позитивните си мисли достатъчно, за да промени в даден момент отношението към хората и случващото се около мен като цяло.

Интересно ми е, дали при тази жена това е изиграло роля, за да доживее почти до сто и дали само позитивните мисли могат да ни направят столетници или цялостния начин на живот има значение за това? Интересно ми е как разсъждават различни хора, до сега не съм водила много разговори на тази тема... :roll:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот belleville » 21 Яну 2015, 13:04

Наистина, че всичко е в главите ни, няма място за притеснения, когато сме в хармония със себе си, сама по себе си разбирам колко е трудно това в ежедневие като нашето, но виждаме и примери като тази жена, които служат именно за вдъхновение :!: :)
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот Rali_hr » 21 Яну 2015, 14:01

Мисля, че там главната част е спорта, а не толкова позитивното мислене. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2015, 17:08

Вярвам, че могат да ни направят по-щастливи и по-здрави душевно, но физическото здраве не е свързано с мисълта. :|
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот Lollipop » 22 Яну 2015, 12:03

Ваня Стойчева написа:Вярвам, че могат да ни направят по-щастливи и по-здрави душевно, но физическото здраве не е свързано с мисълта. :|

Все пак физическото здраве до голяма степен е свързано и с душевния мир и позитивните мисли, но чак столетници и аз не вярвам, че може да станем, само защото сме усмихнати :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот S_Milenska » 22 Яну 2015, 13:16

Не вярвам, че чак чудо могат да направят, но мисля, че могат да бъдат полезни за здравето ни като цяло :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот Rali_hr » 14 Окт 2015, 10:03

S_Milenska написа:Не вярвам, че чак чудо могат да направят, но мисля, че могат да бъдат полезни за здравето ни като цяло :)

Като цяло позитивното мислене е супер важно, дори и за здравето ни, ставаме щастливи, усмихнати, добри и доволни от живота си :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот Krum » 14 Окт 2015, 10:54

Напълно съм сигурен, че позитивните мисли много помагат за всичко. :) Така че като нищо да помагат и на здравето ни да изкараме дълги години. Всички болестги са от нерви, нали знете :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот Lilly_milly » 14 Окт 2015, 12:02

Абе какво толкова сте се вторачили в края, живейте си живота и не го мислете толкова за свършека му!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Вярвате ли, че позитивните мисли могат да променят живота ни, а да ни направят столетници?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Окт 2015, 13:29

Lilly_milly написа:Абе какво толкова сте се вторачили в края, живейте си живота и не го мислете толкова за свършека му!

Е,. как! Пътят и краят на живота са важна част! :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта