Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот Lollipop » 22 Яну 2015, 11:36

Никой не може да остане хладнокръвен при такава гледка, любовта между майката и бебето са необятни и необясними! :P

baby.jpg
baby.jpg (27.46 KiB) Прегледано 3821 пъти

Но напоследък все по-често ми се случва да чувам разни проучвания, митове, твърдения, че фигурата на майката е от значение за интелекта на детето. :shock: Ако има жената по-голям ханш, т.е. по-голямо дупе, то детето ѝ е по-интелигентно. :!: Причината е, че в мазнините в ханша имало повече Омега 3 мастни киселини, които били причината детето да бъде по-интелигентно. :roll:
Вие мислите ли, че има значение фигурата на майката за интелекта на детето или смятате, че това зависи от фактори, които се случват след раждането? :roll:
Моето мнение е, че фигурата на майката няма никакво значение за това какво ще бъде детето ѝ - дали ще е умно или не. Мисля си, че интелекта се развива с обучението, игрите, заниманията, а не е генетично заложен. :geek:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот red_eyes » 22 Яну 2015, 12:02

Има свръх много учени без работа, за да правят подобни проучвания и съответно да откриват какви ли не неща, за които дори не сме и подозирали, мисля, че там е разковничето :D :D :D А и коя майка по време на бременността няма дебело дупе :?: :?: :mrgreen:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот Kaya » 22 Яну 2015, 12:17

red_eyes написа:Има свръх много учени без работа, за да правят подобни проучвания и съответно да откриват какви ли не неща, за които дори не сме и подозирали, мисля, че там е разковничето :D :D :D А и коя майка по време на бременността няма дебело дупе :?: :?: :mrgreen:

Има някои кокалесто подобни, които нямат грам дупе през бременността. Според мен това е небивала глупост, дупето няма никакво значение дали детето ни ще е умно или не, ако се погрижим мозъкът му да не извършва никаква дейност, докато расте, то на дали ще стане новия Айнщайн. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот silver933 » 22 Яну 2015, 12:57

А, да, само това има значение, малко ми звучи като "Роди ме мамо с късмет, па ме хвърли на смет"... :)) С други думи всяко нещо трябва да се развива и всеки мозък. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот Snejna » 22 Яну 2015, 14:19

Не знам дали е вярно, познавам доста жени с големи дупета, чиито деца наистина са много умни, но не вярвам това да е в следствие на ханша им. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот Krum » 22 Яну 2015, 15:27

Ясно, значи да се оглеждам за някоя по-пищна дама, за да ми роди умно детенце. :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2015, 15:59

Поредната глупост, ако беше вярно нямаше да се карам всяка вечер на детето ми хаха :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот Mon_ton » 22 Яну 2015, 16:05

Като гледам никой не казва да е вярно, но кой не иска да определи детето си като най-умното на света :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот Lili_pili » 22 Яну 2015, 18:13

Вие представяте ли си! Значи моите деца ще са доста глупави, защото изобщо нямам голямо дупе, дори ми е мъничко :(
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Има ли значение фигурата на майката за интелекта на детето?

Мнениеот Bambaa » 22 Яну 2015, 18:20

Абе има и такива, които не държат децата им да са толкова умни, ама искрено се надявам да няма тук такива :D :D :D
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта