Възможно ли е да бъдат премахнати нитратите от плодовете и зеленчуците?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Възможно ли е да бъдат премахнати нитратите от плодовете и зеленчуците?

Мнениеот irka » 27 Май 2016, 12:19

така сме свикнали с нитратите в зеленчуците, че едва ли вече ни прави впечатление :lol: . Аз се задоволявам само да обеля краставиците и другите зеленчуци, които позволяват това.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Възможно ли е да бъдат премахнати нитратите от плодовете и зеленчуците?

Мнениеот Локумът » 20 Юни 2016, 16:31

irka написа:така сме свикнали с нитратите в зеленчуците, че едва ли вече ни прави впечатление :lol: . Аз се задоволявам само да обеля краставиците и другите зеленчуци, които позволяват това.

Да и аз беля краставицата, щото не ме кефи необелена, ама да кисна там в 15 води, да ходя при ходжа да бае на зарзавата преди да го ям айде.. молъ ви се. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Възможно ли е да бъдат премахнати нитратите от плодовете и зеленчуците?

Мнениеот Rali_hr » 22 Май 2018, 10:04

Изобщо не ги мисля, беля всичко и нямам проблеми.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е да бъдат премахнати нитратите от плодовете и зеленчуците?

Мнениеот Frac » 22 Май 2018, 17:54

Аз съм чувала, че е добре да се киснат около 20 мин плодовете и зеленчуците преди да се коосумират, точно с тази цел. малко ми е странно как става. Нямям време и не се сещам за това, просто ги мия.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Възможно ли е да бъдат премахнати нитратите от плодовете и зеленчуците?

Мнениеот Pipilota » 23 Май 2018, 09:20

Frac написа:Аз съм чувала, че е добре да се киснат около 20 мин плодовете и зеленчуците преди да се коосумират, точно с тази цел. малко ми е странно как става. Нямям време и не се сещам за това, просто ги мия.

И аз ги мия и ги беля, това, което може да се бели де. Иначе за марулите наиастина казват, че така е най-добре да се постъпва, защото били най-нитратните храни. Краставиците като се обелят, не мисля, че са вече толкова проблемни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта