Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот silver933 » 23 Окт 2015, 16:11

Mon_ton написа:Аз засега ги търкам със спирт дъвкалките ѝ :) някой пробвал ли е този вариант?

Търкай, ако малката спи повече, значи прекаляваш :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Окт 2015, 08:58

Не е ли достатъчно да ги миеш с вода и сапун, защо трябва да се използва спирт и подобни, все пак това дете ще си живея с околния свят, а и можеш да си сигурна, че дори из кошарата ѝ има достатъчно прах :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот Rali_hr » 02 Ное 2015, 10:21

Mon_ton написа:Аз засега ги търкам със спирт дъвкалките ѝ :) някой пробвал ли е този вариант?

Никога не съм ги мила със спирт. ;) Само със сапун и вода, достатъчно е. :) Все пак както казаха, детето трябва да може да живее в този свят, нали? :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот Snejna » 01 Дек 2015, 16:39

Наистина е предостатъчно да се почистват по малко играчките, а не да се дезинфекцират крайно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2015, 12:00

Snejna написа:Наистина е предостатъчно да се почистват по малко играчките, а не да се дезинфекцират крайно.

Аз главно ги минавам с парцала или оставям малкия да си ги бърше колкото си иска. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот Локумът » 09 Дек 2015, 12:22

Не се научихте да не им купувате играчки, правете като Славенчето - прибрани в кутиите, че да не да ги види някой.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот mimeto90 » 09 Дек 2015, 14:25

Е, вие докога можете да го държите под стъклен похлупак това дете и да чакате да е здраво, аз не смятам това за правилен подход, моята майка никога не ми е чистила играчките, аз само си миех топката, като падне в някоя кална локва :lol:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот Lollipop » 09 Дек 2015, 15:52

mimeto90 написа:Е, вие докога можете да го държите под стъклен похлупак това дете и да чакате да е здраво, аз не смятам това за правилен подход, моята майка никога не ми е чистила играчките, аз само си миех топката, като падне в някоя кална локва :lol:

Майка ти не е ли бърсала прах у вас? То е същото като да кажеш, че не бърше секциите вкъщи и масата, че да не се разболявате.. :shock:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот Rali_hr » 12 Яну 2016, 12:04

Lollipop написа:
mimeto90 написа:Е, вие докога можете да го държите под стъклен похлупак това дете и да чакате да е здраво, аз не смятам това за правилен подход, моята майка никога не ми е чистила играчките, аз само си миех топката, като падне в някоя кална локва :lol:

Майка ти не е ли бърсала прах у вас? То е същото като да кажеш, че не бърше секциите вкъщи и масата, че да не се разболявате.. :shock:

Някои хора го карат по-лежарно явно хаха :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как почиствате детските играчки по най-лесния начин?

Мнениеот Lollipop » 13 Яну 2016, 11:30

Има си нужда от почистване, не асмо на дребните неща, а и те често прашясват, децата ги хръвлят и навират под шкафове, в пясъчници, често дори и хранят. Така че си трябва чистене. Всичко, което може влиза в пералнята, което не става за там бърсане и това е. :) Ние също използваме парцали най-често, минаваш и става чисто, няма как да оставиш кочина, пък ако ще и някой да ти обяснява, че живееш в аквариум. :laundry:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта