Домашни процедури, масажи и лечение на целулит

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот paterica » 11 Яну 2012, 10:59

По мои наблюдения целулитът се предава по наследство. Явно всичко си зависи до пределите, до които могат да се раздуват мастните клетки. Най-ефикасното домашно средство си остава масажът с пчелен мед. Ама говорим за силов масаж, който да загрее и зачерви бедрата и дупето. Не се препоръчва за хора с алергии и много чувствителна кожа. За 3-4 мееца се свалят сантиметри от обиколката на бедрата и дупето, но иска постоянство - да се прави поне през ден. Принципът е не да мачкате, а да пляската. Залепяте длани и отлепяте рязко, залепяте и отлепяте и така поне 15 минути :)
Аватар
paterica
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Дек 2011, 16:47

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот Andrey » 29 Дек 2014, 14:17

paterica написа:По мои наблюдения целулитът се предава по наследство. Явно всичко си зависи до пределите, до които могат да се раздуват мастните клетки. Най-ефикасното домашно средство си остава масажът с пчелен мед. Ама говорим за силов масаж, който да загрее и зачерви бедрата и дупето. Не се препоръчва за хора с алергии и много чувствителна кожа. За 3-4 мееца се свалят сантиметри от обиколката на бедрата и дупето, но иска постоянство - да се прави поне през ден. Принципът е не да мачкате, а да пляската. Залепяте длани и отлепяте рязко, залепяте и отлепяте и така поне 15 минути :)

То голямо шамаране е това, а кой те пляска? :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот Malina » 30 Дек 2014, 13:23

Как пък целулита ще е по наследство, то е ясно, че всички имаме нещо наследено от родителите си, ама чак пък толкова ли??
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот magda » 22 Яну 2015, 17:09

През миналото лято се нагледах момичета, които са млади, слаби и с целулит. Това адски много ме плаши и се надявам един ден да не стигна до тук
Cellulite.jpg
Cellulite.jpg (5.63 KiB) Прегледано 3980 пъти
Много ми се иска никога да не ме застига така целулита хем да си слаб, хем да не можеш да си покажеш краката, понеже ще се видят грозните трапчинки :|

Никога не съм смятала, че може да се предотврати целулита по някакъв начин, дори скоро спорихме с една приятелка, но се оказва, че може или поне така пишат. Има няколко рецепти, но пък за успешни такива, нямам идея дали ще успея да намеря коментари :?: :!:

Затова реших да проверя какви са вашите отзиви, смятате ли, че целулита може да бъде предотвратен и кои са нещата, които биха го спрели, как смятате вие? :roll:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Slavena » 22 Яну 2015, 17:18

Не съм чула досега някой да се е предпазил от целулит, знам че джиджифилът действа против него :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Malina » 22 Яну 2015, 17:29

Аз пък що си мисля, че става въпрос за чай от джоджен? Все тая де, мисля си, че спорта е по-важен, трудно се изгарят подкожните мазнини иначе. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Burborino » 22 Яну 2015, 17:32

Според мен трудничко би могъл ако си предразположен. А май повечето жени сме.
Може да се масажираш в банята веднъж - два пъти седмично с утайка от кафе(или смляно кафе) с малко зехтин. Кофеинът действа добре срещу целулит.
Аз за съжаление съм успявала да се преборя само временно, дори когато бях много слаба (49 кг при 166 см височина).
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Яну 2015, 17:45

Скраб със захар също върши работа, но какво още се слагаше към тази захар май не помня :oops: :oops: :oops:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот dejavu » 22 Яну 2015, 17:53

няма никакъв вариант за спасение, каквото и да си говорим, просто се опитвам да не качвам рязко килограми, понеже ми се появиха малко трапчинки точно в такъв момент и осъзнах, че там ми е грешката :!: :!:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот mix_twix » 22 Яну 2015, 17:57

dejavu написа:няма никакъв вариант за спасение, каквото и да си говорим, просто се опитвам да не качвам рязко килограми, понеже ми се появиха малко трапчинки точно в такъв момент и осъзнах, че там ми е грешката :!: :!:

Хич не е от килограмите. То мъжете също страдат от целулит, само че по-рядко, причината е в липсата на спорт, трябва да се топят мазнините, дори и да сте слаби.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron