Домашни процедури, масажи и лечение на целулит

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 05 Окт 2017, 17:52

Посъветвай я да направи мезотерапия, много е ефективна при целулит, отпусната кожа и при стрии. Може да прави и разни упражнения за ръце всеки ден и нещата ще се оправят.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот mix_twix » 06 Окт 2017, 11:09

Повечето хора отслабвт без да използват мускулите си, а само с глад, няма как да не се отрази тована кожата и на формата. Ако се спортува,дории малко, или да се прави някаква йога в домашни условия, тялото се стяга и оформя много добре, което автоматически ще помогне да се прикрие голям процент на неблагоприятните ефекти по кожата. Айде целулита е по-специфичен и повечето го имат и може и да не е огромен проблем, но увисването и друсането на сланините си е осезаемо нещо, което може да бъде успешно предотвратено, ако се правят упражнения. Имам една позната, която има много увиснали ръце, а иначе не е дебела, но не прави никакви упражнрния за ръце, а само бяга.. Хубаво, ама прпоблема с ръцете ще остане.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 06 Окт 2017, 17:39

Така е не може само кардио, трябват и упражнения, както и тежести! Но ако има много увиснала кожа и спортът не помага постфактум и единственото решение е скалпелът. За това е важно, когато се слабее, да стават умерено нещата и едновременно да се храни човек здравословно и да спортува.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот kauda » 09 Окт 2017, 14:04

Вижте, големите увисвания най-вече в областта на корема са неспасяеми. Има няколко такива области в тялото, в които положението е страшно, така да се каже. Има хора, които дори и да напълнеят, успяват да останат стегнати, докато други пък увисват доста. При вторите положението е по-лошо, при първите бива.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Jully » 09 Окт 2017, 16:17

Да не бъркаме обаче, преотвратен с "лечението" на целулита. Преотвратяването трябва да започне още в началото на пубертета, ако тялото расте слабо и здраво, ако ли не още по-рано с регулиране на теглото. Спорта може да реши всеки един проблем, стига тялото да се тренира.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Gorica23 » 16 Окт 2017, 14:28

Къде на 12-13 години се замисляш за целулит. Тогава се храниш от училищната лавка и гледаш с нещо по евтиничко като храна да изкараш, което води до целулит.
Спорт, много вода и антицелулитни масажи, така се разкарва целулита.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 16 Окт 2017, 17:50

Права си - пълноценната грижа за здравето и външния ни вид ни става цел след като осъзнаем колко е важна за живота ни. Ако вече обаче сме "прецакали" нещата не трябва да се отказваме, а действаме срещу проблемите - вече има хиляди модерни естетични методи и технологии, поправими са нещата момичета.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Malina » 16 Окт 2017, 20:13

методи бол, наистина. Между другото, сами можем да си помогнем с хубави, приятни масажи - утайка от кафе и захар ексолират и спомагата да се разкара малко подкожната мазнина. :mrgreen: Аз си правя редовно, пари за процедури нямам, но около дупето взеха доста д ами се изглаждат неравностите.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 18 Окт 2017, 17:32

Аз съм малко скептична към домашните методи, общо взето не съм видяла кой знае какъв ефект от тях, само омазвам апартамента с какви ли не съставки и хвърлям усилия и време на вятъра. Предпочитам да си отида при професионалист, да ми каже какво точно ми е необходимо и да не се занимавам сама. А и особено при целулита нещата са сложни, ако се махаше с домашни трикове, всички щяхме да сме перфектни. Когато човек няма възможност, е по-добре от нищо разбира се. Това с кафето съм го правила доста пъти, но целулита трябва да се атакува в по-дълбоките слоеве.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 19 Окт 2017, 17:23

Права си, рали. Ето например за това мезотерапиите са ефективни, защото навлизат в по-дълбоките слоеве на кожата. Ако действаме само на повърхността, можем само временно да загладим кожата, но не и окончателно да решим проблема.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта