Домашни процедури, масажи и лечение на целулит

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 24 Яну 2018, 14:11

ако кожата е много провиснала и с целулит не виждам как едни масажи могат да я оправят. според мен само липосукцията е в състояние да оправи нещата, още повече че сега тази процедура не е така болезнена, както всички си мислят, а резултатът e виден и най-вече постоянен.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Gorica23 » 12 Фев 2018, 17:03

Lollipop, има разлика, това е само след първата процедура. Положителното при процедурата е, че стяга кожата. Не се изсмуква, а чрез радичестота и магнитни полета се заграява тъканта в различни слоеве и се стопява целулита.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Фев 2018, 10:42

Добре, за толкова малка разлика не е ли достатъчно да се увеличи спорта? Разбирам за провиснал корем след много свалени килограми да направиш процедура, но тук на снимката почти няма разлика и за толкова малко... това си е една седмична диета без въглехидрати.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 13 Фев 2018, 10:59

Момичета, а замисляли ли сте се каква храна ядем? Казват да не ядем тлъсто месо, наблягаш на пилешкото и се оказва, че се блъскаш с хормони яко. После върви обяснявай, че имаш целулит и искаш да го махнеш. Даже вече и мъжете имат целулит и стрии. Много се усложняват нещата като имаш предвид и това каква храна ядем. За мен, за да се справим с целулита е нужна много добра схема. Говорим за режим на хранене, спорт, масажи и процедури, които да разграждат и разбиват целулита. Друго спасение няма.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 13 Фев 2018, 13:49

rali06 написа:Момичета, а замисляли ли сте се каква храна ядем? Казват да не ядем тлъсто месо, наблягаш на пилешкото и се оказва, че се блъскаш с хормони яко. После върви обяснявай, че имаш целулит и искаш да го махнеш. Даже вече и мъжете имат целулит и стрии. Много се усложняват нещата като имаш предвид и това каква храна ядем. За мен, за да се справим с целулита е нужна много добра схема. Говорим за режим на хранене, спорт, масажи и процедури, които да разграждат и разбиват целулита. Друго спасение няма.


За съжаление е така. Храната е наблъскана с хормони, които влиаят на тялото ни. Вече и децата страдат от затлъстяване, а мъжете действително могат да се похвалят и те с целулит. Ние жените пък, които винаги държим да имаме гладка кожа, самонадеяно вярваме, че с кафе или разни други масла ще се отървем от целулита. Истината е, че без терапии- било то липосукция или нещо друго, не можем да очакваме съвършено тяло.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Jully » 13 Фев 2018, 13:55

и какъв е смисъла, като всичко е временно, или трябва цял живот да влагаш хиляди левове в това да успееш някак си да поддържаш тялото си без целулит, а и да не се лъжем, колко жени могат да си го позволят, особено семейните, и тези, които са имали глупостта да не вземат някой богат мъж?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Yunona » 13 Фев 2018, 19:26

Jully написа:и какъв е смисъла, като всичко е временно, или трябва цял живот да влагаш хиляди левове в това да успееш някак си да поддържаш тялото си без целулит, а и да не се лъжем, колко жени могат да си го позволят, особено семейните, и тези, които са имали глупостта да не вземат някой богат мъж?


Всичко на този свят е временно :)
И не, не са нужни хиляди левове, за да поддържаш тялото си без целулит, нито пък са необходими скъпи терапии. Здравословно хранене, достатъчен прием на вода, редовен спорт и подходяща нескъпа козметика са напълно достатъчни. Въпросът е, че повечето хора просто ги... мързи и не са достатъчно упорити и постоянни.
От позицията на небогата 45-годишна жена и майка на две деца съвсем отговорно заявявам, че декларираното по-горе е истина :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2018, 19:27

Има още много фактори, дали човек досега е живял здравословно, дали няма някакви заболявания и теглото му дали не е надхвърлило 100-така. Много, много неща, кожата също не на всеки е еднаква, гените също, както има хора с акне и други кожни проблеми, така има и такива, които нямат. :)) Но разбира се, най-важното е да правим всичко по силите си да изглеждаме добре и то най-вече заради нас самите. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Yunona » 13 Фев 2018, 19:38

rabotnata pchela написа:Има още много фактори, дали човек досега е живял здравословно, дали няма някакви заболявания и теглото му дали не е надхвърлило 100-така. Много, много неща, кожата също не на всеки е еднаква, гените също, както има хора с акне и други кожни проблеми, така има и такива, които нямат. :)) Но разбира се, най-важното е да правим всичко по силите си да изглеждаме добре и то най-вече заради нас самите. :)


Това въобще не го отричам. Тъкмо напротив - ако човек досега е живял здравословно и не е допуснал да стане 100 кила, борбата му с целулита ще е лесна. Кожата не е еднаква при всички, но и нейното състояние е в пряка връзка с режима на живот и храненето. Акнето също! Каквито и заболявания да имаш, които водят до повишаване на теглото, с правилен режим на живот и упоритост килограмите влизат в норма. Имам приятелки, които го доказват на практика.
Гените също влияят, но до някаква степен. Да, те могат да определят къде съм най-склонна да трупам килограми и да се закръглям, но ДАЛИ ще натрупам и дали ще се закръгля решавам аз :) В моя род всички са дебели хора. Първата с нормално тегло бях аз, а втората - моята племенница, дъщерята на брат ми. Ние просто се храним различно от останалите и имаме различен от техния двигателен режим. Няма как да станем същите. Скоро си мерих абитуриентската рокля. Ами добре ми стои :) Хваля се, разбира се :), но в същото време искам да кажа, че силата е в нас! Другото са оправдания!
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2018, 19:49

Напълно съм съгласна, особено в младежките години сме заависими от родитлеите си. С това се боря аз и съм цял живот на диета и гладна :) От целулита си никога няма да се отърва (та аз дори не мога да го видя къде е)... Възпитание в храненето!
Но все пак не мога да се съглася, че точно целулита лесно се бори с някоя диета и режим.:))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron