Домашни процедури, масажи и лечение на целулит

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 14 Фев 2018, 10:58

Jully написа:и какъв е смисъла, като всичко е временно, или трябва цял живот да влагаш хиляди левове в това да успееш някак си да поддържаш тялото си без целулит, а и да не се лъжем, колко жени могат да си го позволят, особено семейните, и тези, които са имали глупостта да не вземат някой богат мъж?


Не бих казала, че резултата е временен. Ако една жена иска да се отърве от целулита, то тя ясно осъзнава че няма как това да стане без постоянство. Не е нужно да имаш богат мъж, за да се подържаш във форма. В крайна сметка днес жените са достътачно еманципирани за да не разчитат на мъжете. Познавам доста средностатистически жени покрай мен, които имат нормална работа, семейство и хобита и в същото време си позволят процедури от рода на липосукция, масажи и други апартни процедури. В момента наборът на тези неща е супер голям и на достъпни цени.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 14 Фев 2018, 15:19

Yunona написа:
rabotnata pchela написа:Има още много фактори, дали човек досега е живял здравословно, дали няма някакви заболявания и теглото му дали не е надхвърлило 100-така. Много, много неща, кожата също не на всеки е еднаква, гените също, както има хора с акне и други кожни проблеми, така има и такива, които нямат. :)) Но разбира се, най-важното е да правим всичко по силите си да изглеждаме добре и то най-вече заради нас самите. :)


Това въобще не го отричам. Тъкмо напротив - ако човек досега е живял здравословно и не е допуснал да стане 100 кила, борбата му с целулита ще е лесна. Кожата не е еднаква при всички, но и нейното състояние е в пряка връзка с режима на живот и храненето. Акнето също! Каквито и заболявания да имаш, които водят до повишаване на теглото, с правилен режим на живот и упоритост килограмите влизат в норма. Имам приятелки, които го доказват на практика.
Гените също влияят, но до някаква степен. Да, те могат да определят къде съм най-склонна да трупам килограми и да се закръглям, но ДАЛИ ще натрупам и дали ще се закръгля решавам аз :) В моя род всички са дебели хора. Първата с нормално тегло бях аз, а втората - моята племенница, дъщерята на брат ми. Ние просто се храним различно от останалите и имаме различен от техния двигателен режим. Няма как да станем същите. Скоро си мерих абитуриентската рокля. Ами добре ми стои :) Хваля се, разбира се :), но в същото време искам да кажа, че силата е в нас! Другото са оправдания!


Оправданията са велико нещо, особено когато искаме да кажем, че борбата с килцата не се реализира и това ни дава повод да си похапваме. Аз също мисля, че можем да надвием гените с правилният спорт, храна и разбира се процедури, които да атакуват целулита.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Lollipop » 15 Фев 2018, 11:22

Разбира се, че може :) Но може н есмао ние да имаме гени, дошли от други хора, аз също мога да твърдя, че целулита не винаги може да се пребори, за съжаление. И го казваш по жената на брат ми - тя се храни изключително здравословно, плодове, зеленчуци това й е основната храна, тренира по 4 пъти седмично, ами има си целулит по дупето и това е! Какво повече може да направи, колко по-хубава диета и колко по-добра поддръжка от това?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 16 Фев 2018, 16:59

Lollipop написа:Разбира се, че може :) Но може н есмао ние да имаме гени, дошли от други хора, аз също мога да твърдя, че целулита не винаги може да се пребори, за съжаление. И го казваш по жената на брат ми - тя се храни изключително здравословно, плодове, зеленчуци това й е основната храна, тренира по 4 пъти седмично, ами има си целулит по дупето и това е! Какво повече може да направи, колко по-хубава диета и колко по-добра поддръжка от това?


Явно това не стига. Трябва с нещо по-солидно да се разбива целулита.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Фев 2018, 22:09

С някоя процедура може и да успее да се отърве, ама каква е гаранцията, че след 6 месеца тамън за лятото няма пак да цъфне :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 22 Фев 2018, 11:09

rabotnata pchela написа:С някоя процедура може и да успее да се отърве, ама каква е гаранцията, че след 6 месеца тамън за лятото няма пак да цъфне :roll:


Ами то нали идеята е, че като се започне с някаква процедуа трябва да има постоянство. Било то за антицелулитните масажи или за апаратните процедури. Напоследък последните станаха доста актуални и май доста по-ефективни от класическия антицелулитен масаж.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 23 Фев 2018, 11:59

Започне ли някакъв цикъл от процедури за разграждане на целулита, трябва и да сме постоянни, и да преминем на по-ниско маслени храни. Голям хит са станали пресотерапиите. Казват, че ефекта е голям.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 27 Фев 2018, 13:28

nefertiti написа:Започне ли някакъв цикъл от процедури за разграждане на целулита, трябва и да сме постоянни, и да преминем на по-ниско маслени храни. Голям хит са станали пресотерапиите. Казват, че ефекта е голям.


А мезотерапията какво представлява? Малко се обърках, тя процедура за лице ли се води или за тяло?
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 28 Фев 2018, 10:13

rali06 написа:
nefertiti написа:Започне ли някакъв цикъл от процедури за разграждане на целулита, трябва и да сме постоянни, и да преминем на по-ниско маслени храни. Голям хит са станали пресотерапиите. Казват, че ефекта е голям.


А мезотерапията какво представлява? Малко се обърках, тя процедура за лице ли се води или за тяло?


Има и за двете. За лицето представлява процедура за подмладяване, като се вкарват подхранващи вещества за кожата, включително и хиалуронова киселина. Резултатът е подмладена и стегната кожа. Когато е за тяло мезотерапията се справя и с целулита.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 06 Мар 2018, 16:46

Тогава тази мезотерапия може ли да замести филърите?
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта