Домашни процедури, масажи и лечение на целулит

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Lisandra » 06 Мар 2018, 18:17

При целулита е добре да се комбинират терапии и процедури. Пресотерапията и антицелулитния масаж съчетани с апаратна процедура ще му видят сметката. Естествено трябва упорство и режим на хранене.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 12 Мар 2018, 16:32

Lisandra написа:При целулита е добре да се комбинират терапии и процедури. Пресотерапията и антицелулитния масаж съчетани с апаратна процедура ще му видят сметката. Естествено трябва упорство и режим на хранене.


Съгласна съм с теб Lisandra! Много упорство трябва като тръгнеш да бориш целулита. Има много тежки случаи на целулит, при които пък се налага примерно и липосукция.Иначе със сигурност има запалени дами, които активно се борят с целулита с пресотерапии и масажи.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 13 Мар 2018, 11:16

Общо взето тръгнеш ли да бориш целулита си трябва постоянство. Мастните депа много бързо се запушват от заседналия начин на живот. Съгласна съм с това и аз, че за да се разгради максимално добре целулита си трябва комбинация от масажи плюс апаратни процедури. Липосукцията за мен е мързелив вариант, макар че дава по-бързи резултати. Но не знам доколко са трайни. :roll:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 13 Мар 2018, 12:45

Липосукцията също е траен вариант, а и май вече не е толкова болезнена като едно време. Прави ми впечатление, че почти всички по-известни момичета, явно наблягат на тези процедури. Просто си личи, че телата им са изваяни с помощта на такива процедури.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Буба Мара » 13 Мар 2018, 14:44

Аз до колкото знам целулитът може да бъде избегнат с достатъчно спорт и здравословно хранене. Обаче в голяма степен е важна фамилната обремененост. Така е и със стриите. Имам предвид, че ако майка ми е нацепена и с целулит, вероятно и вие сте предразположени към него и ако ще на челна стойка да застанете, стопроцентово спасение няма.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот vanusha » 13 Мар 2018, 20:05

Буба Мара написа:Аз до колкото знам целулитът може да бъде избегнат с достатъчно спорт и здравословно хранене. Обаче в голяма степен е важна фамилната обремененост. Така е и със стриите. Имам предвид, че ако майка ми е нацепена и с целулит, вероятно и вие сте предразположени към него и ако ще на челна стойка да застанете, стопроцентово спасение няма.

и аз така си мисля, особено пък за стриите, те толкова зависят от типа кожа, че може и на по 13 години, далеч по-рано от времето, в което да мислш за липосукция, вече да си със стрии.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 14 Мар 2018, 11:08

Разбира се -фамилната обремененост и гените не могат да бъдат избегнати. Ако майката или бабата са едри и нацепени жени, твърде вероятно е щерката да има проблеми. Но пък, ако имаш воля съвсем свободно можеш да разчупиш фамилната обремененост.Аз не смятам, че със спорт и здравословно хранене, могат да се постигнат задоволителни резултати, особено ако целулита е в повечко.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 14 Мар 2018, 12:45

Съгласна съм, виждала съм целулит буквално стоящ на буци и не мисля, че такъв тип би могъл да се разгради само с диета и спорт.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Буба Мара » 14 Мар 2018, 15:03

rali06 написа:Съгласна съм, виждала съм целулит буквално стоящ на буци и не мисля, че такъв тип би могъл да се разгради само с диета и спорт.

Но диетата (ако има нужда от нея) и спортът ( от него май винаги нужда има) със сигурност биха повлияли и намалили тия мастни образувания, което не е за пренебрегване. Впрочем аз съм виждала не малко мъже със стрии и това не е само "женски" недостатък на кожата.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Mon_ton » 14 Мар 2018, 17:22

Стрии имат всички, без значение от пола, целулит също. МОже би само липосукция може да помогне, но това не е постоянно решение, а временно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта