Домашни процедури, масажи и лечение на целулит

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Милинка » 15 Мар 2018, 16:22

За съжаление трудна мисия, доста спорт трябва и пак няма гаранция. Целулитът може да се появи на различни места по тялото, както и стриите. Разбира се е добре да се поддържа едно тяло, но не винаги се получава желания ефект.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот nefertiti » 19 Мар 2018, 15:37

Буба Мара написа:
rali06 написа:Съгласна съм, виждала съм целулит буквално стоящ на буци и не мисля, че такъв тип би могъл да се разгради само с диета и спорт.

Но диетата (ако има нужда от нея) и спортът ( от него май винаги нужда има) със сигурност биха повлияли и намалили тия мастни образувания, което не е за пренебрегване. Впрочем аз съм виждала не малко мъже със стрии и това не е само "женски" недостатък на кожата.


Звучиш доста оптимистично, че само със спорт и диета би могло да се разградят тези образувания. Това е много сериозна степен на целулит. Ако е първа степен, човек би могъл да се надява, че само с двете горни неща би могло да се постигне ефект, но повечето жени са с втора, че и с трета степен. Тогава вече говорим за съвсем друго нещо.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 19 Мар 2018, 16:26

Ами те нали затова го водят така целулита- на степени. Ако е първа степен може и да има шанс с диета и спорт нещата да се оправят, ама ако е по-зле положението, това не върши работа.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Gorica23 » 19 Мар 2018, 17:35

При целулита всичко е от значение. Наследствената обремененост, начина ни на живот, храната, която консумираме, липсата на движение и спорт. При борбата с него се взимат всички тези фактори и тогава се прибягва до най - удачната процедура. За съжаление само със спорт не става, има и спортистки с целулит.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот rali06 » 20 Мар 2018, 15:37

Така е и аз съм виждала спортистики с целулит, та дори и със стрии. Така, че дори и спортът и активните тренировки не винаги са успешна гаранция за тяло без дефекти. Има жени, които в дрехи стоят супер стегнато и добре, но всъщност кожата им е портокалова...
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Lisandra » 16 Апр 2018, 11:33

Точно това си говорихме с другите майки в парка. Нали се позатопли и всеки се поразголи. Пресотерапията съчетана с антицелулитни масажи при мен се отразява доста добре, гордо си обух къси панталонки. :grin:
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Милинка » 16 Апр 2018, 17:26

Чувала съм, че редовно масажиране с утайка от кафе имало страхотен ефект. Аз веднъж пробвах, но нещо не е моя метод.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Blue_sky » 16 Апр 2018, 17:37

Аз почвам да си мисля, че ние (жените) сме родени с целулит и няма отърване от него. Не знам дали може да се предотврати или да се премахне, но съм готова да опитам, пък каквото стане. И с целулит и без пак ще се харесвам. :grin:
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот Gorica23 » 17 Апр 2018, 16:59

Blue_sky и мъжете имат целулит. Основният проблем според мен е в храната, от малки се тъпчем с боклуци и токсините се натрупват.
Антицелулитните масажи подобряват лимфопотока, това води до изчистване на организма. Вече има доста процедури, които ако се съчетаят правилно направо моделират тялото.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Възможно ли е целулитът да бъде предотвратен?

Мнениеот annamaria » 18 Апр 2018, 15:02

Това с кафето май вече е доста остарял метод, а и е за по-търпеливите и сигурно за целулит по-малко от първа степен. :lol:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта