Домашни процедури, масажи и лечение на целулит

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Домашни процедури, масажи и лечение на целулит

Мнениеот dzheydacher » 08 Апр 2011, 13:11

Здравейте!
Целулитът е един от основните проблеми на женското тяло при голяма част от жените. Всички прибягваме до най-различни процедури и лекарствени медикаменти, за да се преборим с него без да осъзнаваме, че това което правим може да навреди на здравето ни. Поради тази причина съм решила пробвам рецепти от народната медицина.
Бих се радвала ако някой сподели домашни рецепти за премахване на целулит.
dzheydacher
 
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Апр 2011, 12:15

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот mar4e_sz » 08 Апр 2011, 16:16

Чувала съм, че масаж с утайка от кафе вършел добра работа, но преди всичко правиото хранене, ниско съдържание на сол в храната, пиенето на два-три литра вода на ден и спорт (джогинг) са важно допълнение в борбата с целулита.:)
Аватар
mar4e_sz
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2011, 15:34

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот Radost » 08 Апр 2011, 16:42

Утайка от кафе, примесена с пчелен мед. Наистина е ефикасно не само за целулитните зони, но и за цялото тяло, и за лицето. Кожата става много нежна и мека.
Не прекалявайте с търкането, обаче. :P
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот iskra_dim » 16 Ное 2011, 10:17

Май съм казвала че мисля че целулита се маха от само себе си.Има и разни гелове, които помагат,но не го премахват напълно.А също и кремове,които също така помагат.
Аватар
iskra_dim
 
Мнения: 36
Регистриран на: 12 Юли 2011, 17:11

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот tweety » 16 Ное 2011, 11:27

iskra_dim написа:Май съм казвала че мисля че целулита се маха от само себе си.Има и разни гелове, които помагат,но не го премахват напълно.А също и кремове,които също така помагат.

Да всички знаем, че има гелове и кремове за премахване на целулита, но тук темата е за премахването му посредством природолечение.Което ще рече с билки и домашни рецепти!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 17:52

а аз знам, че пиенето на много вода спомага за намаляването на целулита
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот valiart » 18 Ное 2011, 22:26

Много пиене на вода и масаж на засегнатите места със съответните антицелулитни кремове.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 16:21

valiart написа:Много пиене на вода и масаж на засегнатите места със съответните антицелулитни кремове.

Да, и според мен това е решението и малко спорт :)
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот mimeto1 » 01 Дек 2011, 18:01

Много вода,да,но чиста вода,не газирана,защото газираното го провокира.Масажи също и крем Аура Слим,но доколкото знам той не е билков,за сметка на това е много ефикасен.
mimeto1
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Дек 2011, 17:30

Re: Домашни процедури и природолечение на целулит

Мнениеот Bella » 18 Дек 2011, 13:47

До сега споделените методи не включват билки и натурални екстракти за това реших да споделя няколко изпитани рецепти:
За премахване на целулита можете да използвате билките копър, глухарче, магарешки трън, както и по-малко познатите у нас Готу Кола и Ройбос. Всички тези билки можете се приемате както под формата на чай, така и от част от тях се приготвят настойки, с които се прилагат компреси и масажи. Приемането на билките не става по собствено усмотрение, защото няма да постигнете желания успех и няма да се справите с проблема с целулита.
Преди да опитате да премахнете целулита с билки не бива да пропускате и други важни неща:справянето със стреса в ежедневието, промяна на режима на хранене, прочистване на тялото от токсините, както и редовните физически занимания.
Само така можете да очаквате гарантирани резултати при премахването на целулита.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта