Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот Lyomi » 23 Яну 2015, 11:52

През зимата темата за сушенето на косата ми е доста болна. Като цяло косата ми е слаба и се опитвам да не я третирам прекалено.
Когато изляза от банята се опитвам да прекарам колкото е възможно по-дълго време в това положение,
drying_hair.jpg
drying_hair.jpg (21.02 KiB) Прегледано 2644 пъти
особено сега, когато е зима. Така изсъхва косата нагоре и има повече обем :idea: :idea: или поне това са мои наблюдения.

Често обаче ми става твърде студено, за да я държа докато изсъхне изцяло и пак се налага да използвам сешоар, но така я увреждам :|

Не съм запозната с някакви начини, ако въобще има такива, за предпазване на косата от увреждане при сушене :roll: Много ще ме зарадва някой ако сподели как успява да изсуши косата си през зимата по възможно най-безвредния начин :!: :)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот Loreyn » 23 Яну 2015, 12:03

И на мен все ми е студено, затова не мога да си представя да не си изсуша косата. За целта използвам кремове за коса с термозащита, сега ще мога да се похваля и с новата си придобивка, от която съм много доволна
product.jpg
product.jpg (16 KiB) Прегледано 2639 пъти
3в1 за изправяне, термозащита и подхранващо действие, благодарение на аргановото масло, не омазнява и косата става много мекичка, а и мирише супер, много съм доволна :) :) :) :)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Яну 2015, 12:13

Аз си суша косата много дебилно - директно на сешоара, или пък на печката - тип духалка. Косата ми си изглежда добре, мисля, че не е сериозно изтормозена ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот Elica » 23 Яну 2015, 14:05

rabotnata pchela написа:Аз си суша косата много дебилно - директно на сешоара, или пък на печката - тип духалка. Косата ми си изглежда добре, мисля, че не е сериозно изтормозена ;)

Аз съм същата, не използвам нищо докато си суша косата, единственото, което правя е да не я търкам особено силно с хавлията ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот Anka » 23 Яну 2015, 14:27

И аз стоя с кърпата много време, след това чак я махам и никога не я суша, сядам на топло до печката. :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2015, 14:37

Когато бързам само сешоара спасява положението, иначе я оставям сама да си изсъхне, като дори не я търкам с кърпата. Никога не съм ползвала никакви спрейове за коса.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот julianne » 23 Яну 2015, 14:42

Обикновено я подсушавам много добре с кърпата, въпреки че скоро разбрах, че не е много добре да я търкаш докато е мокра, понеже е по-уязвима, нооо... свърши то :) и понеже ме е страх да не настина докато съм бременна, затова я досушавам със сешоар ;)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот Andrey » 23 Яну 2015, 15:51

Гаджетата ми винаги са се сушили със сешоар, а имах една приятелка, която се мажеше с поне 5 неща преди да се изсуши.. :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот Tinki » 26 Яну 2015, 15:26

И аз така, и винаги използвам термо протектор.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Има ли начин да сушим косата си без да я увреждаме?

Мнениеот Loreyn » 26 Яну 2015, 16:02

Tinki написа:И аз така, и винаги използвам термо протектор.

А какъв използваш ти, каква марка е?
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта