Закуската - полезна или вредна в действителност?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Yunona » 02 Юли 2015, 13:58

Malina написа:Юнона, страхотен ти е планът! Но да ти кажа при мен е невъзможно, трябва да излизам за работа в 6:30 и не мога да закъснявам, защото родителите в градината не питат дали съм се наспала, за да изпълня това, трябва да ставам в 4ч. Не ми остава изобщо ред за пълноценна закуска, а само за душ и спортно бягане до колата. А вечерните ми задължения не могат да свършат в 20ч. за да легна да спя. :( Според мен всички тези процедури сутрин зависят много и от работата на човека, за съжаление. Но време за закуска е добре да остава, аз си хапвам на бързо с децата. :)


Разбирам те, Малина, знам колко е трудно да нямаш време. Аз самата никога не се прибирам вкъщи преди 19-19.30 часа. Но винаги може да измислиш нещо :) Приготвен от вечерта хубав сандвич или закуска в кутийка, която хапваш на път за работа... Правила съм и това, когато ми се налагаше да излизам рано. Но пък се прибирах към 16.30, спортувах от 17 до 18, после правя вечеря, хапваме я, след това другите домакински задължения и четенето... :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот magda » 02 Юли 2015, 15:17

Yunona написа:
Malina написа:Юнона, страхотен ти е планът! Но да ти кажа при мен е невъзможно, трябва да излизам за работа в 6:30 и не мога да закъснявам, защото родителите в градината не питат дали съм се наспала, за да изпълня това, трябва да ставам в 4ч. Не ми остава изобщо ред за пълноценна закуска, а само за душ и спортно бягане до колата. А вечерните ми задължения не могат да свършат в 20ч. за да легна да спя. :( Според мен всички тези процедури сутрин зависят много и от работата на човека, за съжаление. Но време за закуска е добре да остава, аз си хапвам на бързо с децата. :)


Разбирам те, Малина, знам колко е трудно да нямаш време. Аз самата никога не се прибирам вкъщи преди 19-19.30 часа. Но винаги може да измислиш нещо :) Приготвен от вечерта хубав сандвич или закуска в кутийка, която хапваш на път за работа... Правила съм и това, когато ми се налагаше да излизам рано. Но пък се прибирах към 16.30, спортувах от 17 до 18, после правя вечеря, хапваме я, след това другите домакински задължения и четенето... :)

Доста добре си обмислила, всичко, ама на твоя внимание на обръщаш ли, аз имам чувство, че той ми задържа изцяло вниманието и времето просто си отлита :(
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот qwerryyy » 02 Юли 2015, 17:19

Децата, мъжа и става луднида, особено с по-малки деца, гледам ги половината ми приятелки живеят в абослютна лудница ;(
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Yunona » 02 Юли 2015, 17:26

magda написа:Доста добре си обмислила, всичко, ама на твоя внимание на обръщаш ли, аз имам чувство, че той ми задържа изцяло вниманието и времето просто си отлита :(


Времето е най-ценният ресурс, единственият, който не се възстановява. Затова много си го ценя и не го хабя :)
Да, мисля, че обръщам достатъчно внимание на хората около себе си, Малина :) В крайна сметка спортът ми е само 40 минути на ден, ако прескоча, не го правя на трагедия.
Времето по време на вечеря и след нея е изцяло за семейството. Специално споделям две тайни :)
1. У нас домакинските задължения не са само мои. Когато съпругът си е вкъщи (не е в командировка), си споделяме цялата работа. Децата също винаги са помагали.
2. Не гледам телевизия освен в изключителни случаи (за конкретен филм). Никакви реалити формати, сериали и т.н. Нямаш представа колко време спестява това :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Pipilota » 03 Юли 2015, 09:26

О, момичета, ще направя една тема за отношенията с мъжете ни, че тук да не спамим закуската!
Аз си мисля да почвам да правя закуска, която да е препечени филии със сирене или кашкавал, резен домат, най-вкусно и най-лесно и няма излизане на празен корем. А моите малките не искат да ядат черен хляб (аз купувам Вита), единствено успявам да ги накарам ако е с кашкавал и краставица. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Mon_ton » 03 Юли 2015, 12:16

А вие какво закусвате? Аз се изчерпах - варени яйца и домати все ям.. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот qwerryyy » 03 Юли 2015, 12:43

Mon_ton написа:А вие какво закусвате? Аз се изчерпах - варени яйца и домати все ям.. :roll:

Направи си сандвичи със сирене и кашкавал. Принцеси и каквото ти дойде на ум подобно :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Михаил Вълков » 09 Окт 2015, 14:57

Искам да обясня тук защо не бива да закусваме сутрин, тъй като тази информация трудно се намира в океана наречен Интернет. За целта трябва да напиша много дълъг коментар, но ще е по-удобно да го съставя и пусна на части. Наскоро една дама окачестви мой кратък коментар на подобна тема с думите „Съвсем малко остава да напишеш учебник”. Нека направя първата част на дългия коментар, пък ще видим дали тя ще поиска да продължа с другите части с цел тя да си комплектова учебник по здравословно отслабване.

Организмът може да действа в две метаболитни състояния - гликолиза (изгаряне на гликоген, глюкоза) и липолиза/кетоза (изгаряне на липиди, мазнини). Много полезна информация ще намерите с тези понятия в български сайтове, но може да потърсите и с латински букви: glicolysis или glucolysis, lipolysis или lypolysis, ketosis, ketogenic diet.

Закуската сутрин обикновено съдържа много въглехидрати, което осигурява на организма глюкоза за да поддържа до пладне метаболитно състояние ГЛИКОЛИЗА. При него Природата е предвидила нивото на кръвната захар да се намалява с хормона инсулин, но за да стане това, клетките трябва да са чувствителни към него. Гликолизата е нездравословно състояние защото предразполага към възпаления, затлъстяване, болест на Алцхаймер, диабет и рак.

Това състояние се оказва хронично (непрекъснато) при съвременния начин на хранене по три и повече пъти на ден с храна богата на въглехидрати (хляб и други тестени произведения, зърнени храни и разни видове захари). При гликолиза е невъзможно стопяване на тлъстините в тялото. Те могат само да се увеличават, но за натрупване на тлъстини не се използва мазнината в храната, а само съдържащите се в нея въглехидрати. Все пак, Природата е предвидила и друго метаболитно състояние - кетоза, при което тлъстините се използват за енергия и се обновяват.
(ще бъде продължено)
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Jully » 09 Окт 2015, 15:11

Г-н Вълков, разбирам, че твърдите, че проблемът по-скоро е заради въглехидратите. Ако закусвам зеленчуково смуути, плодове, салата или друг невъглехидрат дали ще е проблем според вас? :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот donni » 09 Окт 2015, 15:40

Jully написа:Г-н Вълков, разбирам, че твърдите, че проблемът по-скоро е заради въглехидратите. Ако закусвам зеленчуково смуути, плодове, салата или друг невъглехидрат дали ще е проблем според вас? :roll:

Работата е в това какво съдържа смутито, нали :roll: иначе в плодовете какъв да е проблемът?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron