Закуската - полезна или вредна в действителност?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Kremiliya » 03 Ное 2015, 15:09

S_Milenska написа:Ние закусваме всяка сутрин, от както го правим никой не се хвърля освирепял на масата и няма проблеми с килогармите, преди вечно бяхме дебели и гладни!

Да и аз предпочитам да закусваме, от скоро го правим. Дъщеря ми иначе в 10ч налиташе на баниците в училище, сега минава или с плод или пакетче ядки. Далеч по-малко зло.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Lollipop » 24 Яну 2016, 09:17

Колкото хора толкова и мнения, напоследък у нас почнахме по-често да закусваме, а аз самата се опитвам да си наложа малко фибри рано сутрин във формата на овесени ядки, защото определено действат добре на ленивите ми черва, но трябва да си ги ям на работа. ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Михаил Вълков » 24 Яну 2016, 11:15

Jully написа:Г-н Вълков, разбирам, че твърдите, че проблемът по-скоро е заради въглехидратите. Ако закусвам зеленчуково смуути, плодове, салата или друг невъглехидрат дали ще е проблем според вас? :roll:

Юлия, малко количество въглехидрати не създават проблем ако човек уморява мускули с работа или с гимнастика. Проблем създават излишните въглехидрати. Те задействат програма за дразнене с глад, която принуждава човек да яде често. Гладът възниква поради спадане нивото на кръвната захар, което става след около 120 минутен интервал. Това е описано в книгата ПШЕНИЦАТА - МАСКИРАНИЯТ УБИЕЦ, която можете да си свалите безплатно. След това с команди Edit>Find потърсете израза "120-минутен".
Когато човек е вечерял рано, на сутринта организмът му се намира в здравословен метаболитен режим кетоза, при който чувството за глад е потиснато защото нивото на кръвната захар е стабилно. За да премахне програмата за дразнене с глад, човек трябва сутрин да не консумира никакви въглехидрати. Организмът му има нужда само от вода и мускулна умора за да се отърве от кръвната захар. Това ще стане някъде около обяд. Тогава чувството за глад изчезва защото организмът е превключен да изгаря мазнини. Ако човек пропусне и обяда, организмът започва да стопява стари тлъстини и ги „подмладява” при следващото хранене.
Природата е предвидила човек да не страда от глад ако се храни веднъж на ден и дори понякога веднъж на три дена. Ефектът е подмладяващ. Аз го описах в един файл закачен тук:
resources/file/6424
Досега всеки, който е опитал, е доволен от резултатите.
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот mangusta » 26 Яну 2016, 12:20

По принцип стратегията ми за слабеене е подобна, открих я без да искам, но доста добре се получава всеки път, а и нито стоиш гладен, нито нищо, само премахваш определени храни...
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот balsam » 29 Яну 2016, 11:12

Като поотраснах и станах студентка спрях да закусвам и се чувствах добре. Но по време на бременността и след раждането започнах да закусвам, защото направо ми стържеше от глад стомаха. И така до ден днешен - вече не мога да не закусвам :smile:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Krum » 29 Яну 2016, 12:03

По-малкото зло е да се закусва, тялото се чувства добре и стомаха не работи на празни обороти, вече е въпрос на избор какво ще се закусва, дали ще е нещо полезно, или ще е някоя гадна глупост.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот maminka » 29 Яну 2016, 13:03

Krum написа:По-малкото зло е да се закусва, тялото се чувства добре и стомаха не работи на празни обороти, вече е въпрос на избор какво ще се закусва, дали ще е нещо полезно, или ще е някоя гадна глупост.

Не е точно така, с времето и ние се променяме, тялото ни има своите различни нужди и те се менят, дори явно се получава някакъв цикъл, така че няма защо да се заклеймява закуската или фактът, че някой го правят :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Malina » 29 Яну 2016, 18:16

maminka написа:
Krum написа:По-малкото зло е да се закусва, тялото се чувства добре и стомаха не работи на празни обороти, вече е въпрос на избор какво ще се закусва, дали ще е нещо полезно, или ще е някоя гадна глупост.

Не е точно така, с времето и ние се променяме, тялото ни има своите различни нужди и те се менят, дори явно се получава някакъв цикъл, така че няма защо да се заклеймява закуската или фактът, че някой го правят :idea:

Точно според нуждите всеки човек е различен, едни се нуждаят от по-стабилна закуска, други от по-малко. Важното е да слушаме тялото си и да не го караме на сила да прави каквото ида е било.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот klara » 02 Фев 2016, 09:36

Malina написа:
maminka написа:
Krum написа:По-малкото зло е да се закусва, тялото се чувства добре и стомаха не работи на празни обороти, вече е въпрос на избор какво ще се закусва, дали ще е нещо полезно, или ще е някоя гадна глупост.

Не е точно така, с времето и ние се променяме, тялото ни има своите различни нужди и те се менят, дори явно се получава някакъв цикъл, така че няма защо да се заклеймява закуската или фактът, че някой го правят :idea:

Точно според нуждите всеки човек е различен, едни се нуждаят от по-стабилна закуска, други от по-малко. Важното е да слушаме тялото си и да не го караме на сила да прави каквото ида е било.


Слушай тялото и сърцето си и всичко ще е наред :grin: !
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Jully » 30 Юни 2016, 15:17

ОТ скоро реших да заложа на това да посваля някой друг килограм. Нямам много за отслабване, затова реших да експериментирам с някои неща, свързани с отслабването и препоръките. Започнах да закусвам сандвичи със зеленчук някакъв. Резултата за една седмица беше ужасен, докато пак успея да премина към нормалното за мен. Огладнявах след 2 часа, бях зверски гладна и то до до ужас, започнах да обядвам още в 11ч, а преди си хапвах чак към 13ч. Определено закусването не е за всеки. Ако те засища - да, но ако те кара да огладняваш след малко?!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта