Закуската - полезна или вредна в действителност?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Май 2017, 12:23

А на обяд какво да ядем според теб? И това ядене вечер на салата си е ядене, нали не трябва да се вечеря, сиреч трябва да се пие само вода,а не да се яде салата. Как ще се яде по веднъж на ден и тялото ще е здравословно изградено. И пиенето на лекарствата ли е здравословния живот?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Михаил Вълков » 07 Май 2017, 18:55

rabotnata pchela написа:А на обяд какво да ядем според теб? И това ядене вечер на салата си е ядене, нали не трябва да се вечеря, сиреч трябва да се пие само вода,а не да се яде салата. Как ще се яде по веднъж на ден и тялото ще е здравословно изградено. И пиенето на лекарствата ли е здравословния живот?

Може да обядвате каквото ви харесва и колкото ви побира стомаха (около един литър храна), но трябва да знаете, че ако прекалите със сладки неща и въобще с въглехидрати, след 120 минути започва да се появява отново чувството "не си ти когато си гладен" и трудно ще пропуснете вечерята.
Хапването на малко зеленина вечер не е ядене, а само залъгване на стомаха. Може да се наложи през първата вечер докато тялото навлезе в нормален ритъм.
Познавам хора, които се хранят веднъж на ден вече почти 40 години и тялото им е здравословно изградено. Моето тяло е подложено на това "издевателство" само три години и се чувствам прекрасно. За какви лекарства споменавате?
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Локумът » 09 Май 2017, 10:07

За мен яденето на салата си е ядене, а не подлъгване. :) не познавам хора, които цял живот са само на единично дневно хранене..
Обаче ми кажи кое е вредното на такъв режим да речем:
закуска: 20 грама овесени ядки с ягоди и кисело мляко с 1 лъжица чия
обяд: супа или омлет със салата
следобед: 20 грама ядки или 1 банан
вечеря: риба и салата
Кое му е толкова лошо???
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Михаил Вълков » 09 Май 2017, 17:46

Закуската сутрин прекратява нощната автофагия, а е желателно тя да продължи до обед като дневна автофагия с цел тялото да се изчисти от стари, болни и недъгави клетки.
Вечерята пречи на нощната автофагия да протича нормално. Когато храносмилателната система подава нутриенти, органите трудно се изчистват от метаболитни отпадъци. Това води до остаряването им. Дори човек да глътне мелатонин при лягане заа нощен сън, това не осигурява качествена автофагия.
Природата е предвидила обновяване на органи през деня, когато човек уморява мускули на гладно. За да става това през нощта, не е нужно мускулите да са уморени, но е нужно в органите да не постъпват нутриенти. Тогава веществата получавани при разрушаване на стари клетки, се използват отново за изграждане на клетки. Негодните отпадъци се изхвърлят и човек се събужда като подмладен.
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот qwerryyy » 10 Май 2017, 10:31

Не мога да споря, всяка теория си има поддръжници и голямо количество последователи и теории, доказващи,ч е тя е най-правилната. Просто човек избира една и я следва.
Днес моята закуска беше, по идея от тук : 4 с.л. кисело мляко, 1 с.л. чия, ягоди и бадеми. Учудващо засищащо! Мисля да я включвам редовно в закуските си. :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот skyfly » 16 Май 2017, 15:58

У дфома закуската винаги е много пълноценна, за мен не е повод за притеснения и се чувствам добре, когато закусвам и с начина си на хранене, това ми е достатъчно, за да знам, че давам най-доброто на тялото си.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Май 2017, 19:35

Имало е време, когато не съм закусвала, когато съм закусвала, общо взето следвам тялото си, ако съм гладна - ям, ако не съм гладна, не ям.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Alex_mor » 25 Май 2017, 09:27

Всяка сутрин закусвам не по-късно от 1 час след ставане, дори и да не съм гладен, всичко е с цел де накарам метаболизма ми да работи. Днес закусих 1/2 принцеса с кайма и 2 сварени яйца.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Михаил Вълков » 26 Май 2017, 11:14

Alex_mor написа:Всяка сутрин закусвам не по-късно от 1 час след ставане, дори и да не съм гладен, всичко е с цел де накарам метаболизма ми да работи. Днес закусих 1/2 принцеса с кайма и 2 сварени яйца.

Метаболизмът работи по-интензивно на гладно защото тялото изгаря собствените си тлъстини. Ако не закусите сутрин, обърнете внимание как към пладне ще чувствате прилив на топлина. Гореща вълна се чувства и сутрин когато правите гимнастика или тичате на гладно. Метаболизмът при изгаряне на мазнини е обяснен подробно в книгата "Fat for fuel" на д-р Mercola, която излезе този месец. Обяснения има и на сайта му.
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Закуската - полезна или вредна в действителност?

Мнениеот Lili_gagarin » 26 Май 2017, 11:49

А твърденията, как тялото спира да изгаря мазнини, а почва по-интензивно да трупа, когато не получава достатъчно храна как си я обясняваш? Ядене по 1 път на ден и това ядене да е по 1 кюфте, да, ще си слаб, ама не вярвам това да е здравословно за тялото. :roll: Всеки има своите изгледи, но моите не са свързани с яденето по 1 път на ден и държането на тялото гладно. То имаше една приказка.. Тамън научих магарето си да не яде и то взе, че умря...
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта