Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юни 2015, 13:21

dejavu написа:А според вас калорийната им стойност една и съща ли е, не би трябвало, но някъде бях чувала, че нямат разлика :roll:

мисля, че е една и съща, дам.:)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот Rali_hr » 06 Фев 2017, 15:44

И аз мсиля, че са с еднакви калории, пък кой каквото иска да казва, не съм склонна да си купувам нещо, само щото е по-нискомаслено или по-пълномаслено, вземам си с нормален среден състав на маслеността.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот mangusta » 07 Фев 2017, 10:25

Единствено с по-нисък процент кисело и прясно мляко съм си купувала по здравословни причини. Щом се препоръчват в определени случаи, значи има значение дали употребяваш нискомаслени или високомаслени продукти и не може да се каже, че са вредни.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот qwerryyy » 07 Фев 2017, 11:43

Не знам как ги правят нискомаслени продуктите, затова си предпочитам "нормални" :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот Bambaa » 08 Фев 2017, 15:39

Нискомасленото мляко е толкова обработено, че почти нищо не е останало от него. При определени заболявания е препоръчително поради тази причина и разбира се, при прословутите диети :smile: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Фев 2017, 16:15

Bambaa написа:Нискомасленото мляко е толкова обработено, че почти нищо не е останало от него. При определени заболявания е препоръчително поради тази причина и разбира се, при прословутите диети :smile: .

То според мен всяко мляко е толкова обработено и с толкова добавки, онзи ден си купувам прясно мляко, има вкус на вода, изобщо нищо свързано с вкуса на прясното мляко... а уж Верея взех, уж по-качествено, чиста вода. Всичките са такива от магазина.. нискомаслено, пълномаслено, една и съща боза.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот Mon_ton » 08 Фев 2017, 16:23

marsu написа:
Bambaa написа:Нискомасленото мляко е толкова обработено, че почти нищо не е останало от него. При определени заболявания е препоръчително поради тази причина и разбира се, при прословутите диети :smile: .

То според мен всяко мляко е толкова обработено и с толкова добавки, онзи ден си купувам прясно мляко, има вкус на вода, изобщо нищо свързано с вкуса на прясното мляко... а уж Верея взех, уж по-качествено, чиста вода. Всичките са такива от магазина.. нискомаслено, пълномаслено, една и съща боза.

Ако искаш нещо истински вкус, трябва да го вземеш от някоя крава, така го разбирай от баба, или от доверен човек, който да ти осигури млякото. Иначе всичко останало е ала бала. Не знам как се прави млякото от магазина, но наистина е с много много променен вкус и с много по-лек аромат от едно класическо прясно мляко.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот iwoni » 10 Фев 2017, 12:55

Но от истинската крава няма да е нискомаслено :smile: . Но пак е за предпочитане пред купешкото.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот Lili_pili » 10 Фев 2017, 13:26

iwoni написа:Но от истинската крава няма да е нискомаслено :smile: . Но пак е за предпочитане пред купешкото.

ПОне знаеш кавко е баш, отколкото да е тея нискомаслени глупости. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот puhcheto » 16 Фев 2017, 15:54

Пия си прясното мляко и си ям киселото от кравата на село и хич не се занимавам с нискомаслени, купени и подобни.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта