Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот LEILA » 24 Яну 2015, 12:52

Вече започвам да опитвам да възстановявам теглото си след бременността, но понеже кърмя и ми се яде два пъти повече :| Много ми е трудно да се доближа до килограмите, на които бях, когато непрестанно ми се яде :|

Реших, че е добра идеята поне да купувам нискомаслени продукти, за да ям колкото и сега, но калориите реално да са различни :idea: Разрових се из нета, обаче и открих информация, която доста противоречи на схващанията ми за нискомаслените продукти.
Разбира се, че когато е твърде хубаво, рядко може да се окаже истина :D
low-fat milk food.jpg
low-fat milk food.jpg (18.15 KiB) Прегледано 339 пъти
да ядеш от всичко това и да на сваляш килограми :D

Вие какво мислите за нискомаслените продукти, по-добрият и полезен вариант ли са или по-скоро са по-вредният :?: Странното е, че някъде бях чела, че хората може да ги смятат за по-здравословни, но реално нискомаслените продукти съдържат същия брой калории, както и останалите :o
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот magda » 24 Яну 2015, 12:55

Не купувам нискомаслени продукти, смятам, че само се разваля вкуса и качеството, не че не са минали през някаква обработка всички, но не се доверявам, например нискомаслените кисели млека са ужасно воднисти :|
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот Rali_hr » 24 Яну 2015, 13:16

Никога не вземам такива, просто не им вярвам. Като са нискомаслени какво значи - разредени? По-добре по-качествени, дори с по-висока масленост, отколкото някакви химични съединения..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот mimeto90 » 18 Юни 2015, 14:29

Те всички са химически, така или иначе, никое мляко не си запазва първоначалната масленост, така че не мисля, че има голямо значение, купувам и от по-ниско и от по-високо маслените, единствено избирам според това какво ще приготвям с него!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот Mon_ton » 18 Юни 2015, 16:05

Винаги съм ги смятала за по-вредни, няма никаква логика нещо да му се източва мазнината, особено след като си е естествена :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот penny » 19 Юни 2015, 11:28

Mon_ton написа:Винаги съм ги смятала за по-вредни, няма никаква логика нещо да му се източва мазнината, особено след като си е естествена :)

Ама то по тази логика всички са вредни, защото никое мляко не е пълномаслено, а "източват", за да го направят до 4,5 или 3,5% масленост, сещаш ли се?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот S_Milenska » 19 Юни 2015, 11:40

Никога не се влияе от това какъв е процента масленост, ненужно е, млякото не е калорична храна, че да е голяма драма колко точно % е.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот Snejna » 19 Юни 2015, 11:52

Смятам, че всичко, което е минало възможно най-малка обработка е по-здравословно, това важи и за киселото мляко и за кашкавали и сирене. Не знам обаче, какъв трябва да е стандартния проценти при млеката да речем, затова съм решила и съм се спряла на среедна хубост 3,6%.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юни 2015, 12:56

Snejna написа:Смятам, че всичко, което е минало възможно най-малка обработка е по-здравословно, това важи и за киселото мляко и за кашкавали и сирене. Не знам обаче, какъв трябва да е стандартния проценти при млеката да речем, затова съм решила и съм се спряла на средна хубост 3,6%.

И аз съм на този принцип ;))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Повече вредни или полезни са нискомаслените продукти, как смятате?

Мнениеот dejavu » 19 Юни 2015, 13:09

А според вас калорийната им стойност една и съща ли е, не би трябвало, но някъде бях чувала, че нямат разлика :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта