На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот Kaya » 25 Яну 2015, 11:21

Вчера след работа решихме да заминем за уикенда на гости на село на баба ми! :mrgreen: Да, предполагам, че сега всички ми завиждате, че отново имам възможността да си хапна от вкусните бабини гозби! :twisted:
Но ние у дома се учим вече на здравословно хранене, според това, което е актуално в момента, разбира се, а бабите - знаете. Те ни учиха на времето да си изяждаме всичко от чинията, да не си оставяме късмета, да ядем плодове след основното, да ядем винаги хляб, все неща, които се отричат в момента. :roll:
А вие какви спомени имате, на какво ви учиха за храненето бабите, казваха ли ви кое колко да изядете, карат ли ви на сила да се храните, въпреки, че сте се наяли. :?:
Моята баба все настоява да си вземем допълнително и да хапнем поне 3 филии хляб! :mrgreen:
Споделете и за вашите баби, какво ви учиха по отношение на храната? :mrgreen:
А обикновено започвам със снимката, но сега ще я сложа в края, за да прочетете всичко, което съм написала по-горе! :mrgreen: :twisted:
От Златните ръце на БАБА!
IMG_0924 - Copy.JPG
IMG_0924 - Copy.JPG (69.89 KiB) Прегледано 3234 пъти
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот Burborino » 25 Яну 2015, 11:33

:mrgreen: Ние всяка неделя се събираме с баба на обяд и аз оставам да спя там в неделята и се прибирам в понеделник вечерта. Та през това време става една малка война относно храната. Защото баба просто не може да проумее, че не съм гладна. Няма такова положение. Постоянно ходи подир мен с чиниите :lol:
- Ама, Гале, ти нищо не хапна днес!
- Как бе, бабо, нали досега ядох, мога ли 24 часа да ям?
- Нищо не си яла...
- :lol: :lol: :lol:
Много се смея с нея. Иначе постоянно прави разни вкусотии. И иска да ядем от всичко и както казваш и ти да си вземаме и допълнително. Постоянно ни подканя. :lol:
Питката е НЕВЕРОЯТНА! :oops: :oops: :oops:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот Kaya » 25 Яну 2015, 11:47

O, да, ето сега преди 1 час хапнахме, сега се излежавам в леглото с телефона и с желание да ви подразня хехехеххе;))
И баба идва и предлага вафлички, а да ви кажа от тази питка остана само снимката. :mrgreen:
А най-интересното е, че тя не спазва принципите, които ни кара ние да спазваме. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот Burborino » 25 Яну 2015, 11:57

Да, същото е и моята баба. Тя хапва като пиленце в една малка чинийка, но за нас чиниите трябва да са препълнени. :lol: :lol: :lol: Чудя се дали и аз ще стана такава баба някой ден или просто всяко нещо с времето си?! :D
В момента баба приготвя пълнени чушки за обяда. Ние още не сме тръгнали. Аз реших да я отменя с питката защото си удари крака и сега чакам да втаса едно нещо като тутманик от царевично и пшенично брашно.
А друго нещо, което прави баба... лелеее ама почти винаги е така затова сега очаквам освен чушките да има и още сто неща въпреки, че й казах да не прави нищо друго. Понеже обсъждаме предварително какво да сготви за неделята и да речем решим, че ще е мусака... Като отидем има и баница, кекс, пилешки дробчета със сметана и праз, две салати :lol: :lol: :lol: И щем не щем пълним кутиите за вкъщи защото двамата с брат ми няма как да изядат всичко :lol: :lol: :lol:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот silver933 » 25 Яну 2015, 12:03

Ехе, че модерна баба, дробчета със сметана! Моята и тя винаги доста се подготвя, но ние си ходим много рядко, може би веднъж месечно, а понякога се случва и да пропуснем. Все още живее в онези прекрасни села, в които има останали малко хора, но истински. Разбира се винаги има доста неща за хапване и все хубави домашни и истински!
Последно като си ходихме след Коледа, тя беше понастинала жената, но това не ѝ попречи да сготви поне 5 различни неща, а и ние винаги ѝ носим храна и продукти, защото знаете - пенсията едно, че не стига, второ по селата няма голям избор от храна. А докато се усетим, тя сготви всичко, което сме занесли за нея и дядо! :))))
А иначе баба ме научи да ям хляб с праз и намазан с мас! Е няма такава вкусотия, въпреки че може доста да заглади косъма това ястие. После идете го кажете на някой диетолог. За времената и живота им храната им е била идеална и супер и начина им на хранене имам предвид, но за наши дни, където знаем само да стоим на д-тата си, подобно хапване ще ни развали и без друго развалените фигури :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот S_Milenska » 25 Яну 2015, 12:55

Бабите ни научиха, че няма лоша храна.. което виждаме, че е лъжа. Научени сме да ядем всичко, без да мислим нито за последствия, нито за друго, освен за вкусовите качества. И ги разбирам - бабите са ядяли истинска храна, а ние сега ядем главно опасни отрови, които не би следвало изобщо да влизат в човешкия организъм. Иначе да са ни живи и здрави бабите и щастливи, че тук май щастие най им липсва! :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот Lollipop » 26 Яну 2015, 11:12

Бабите не са ни научили да се храним здравословно и правилно, факт.
Научиха ни да си изяждаме всичко в чинията, да ядем, докато не можем да дишаме, да закусваме баници, да ядем храната с много олио, да ядем филии с маргарин. Е... с времето се научаваме, а бабите, те да са ни живи и здрави! :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Яну 2015, 16:29

Научихме се на принципа колкото повече, толкова повече! А тази питка ще прати много диети по дяволите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот Elica » 26 Яну 2015, 17:14

Едната ми баба много обича да ни сервира по много и да ни кара да си хапваме все повече и повече! Другата - точно на обратното, никога не дава допълнително, освен ако не си поискаш и винаги сипва по малко, там вечно оставам гладна. :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: На какво ни учиха бабите по отношение на храната?

Мнениеот Malina » 26 Яну 2015, 17:30

Да са ни жив и здрави бабите, а тази питка е прекрасна! Искрено ви завиждам! :mrgreen:
Моята баба никога не ме е карала да ям в повече, отколкото искам и от колкото ми е вкусно, но винаги е имало разнообразие и изобилие! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта