Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот MollyDolly » 25 Яну 2015, 14:58

Прави ми впечаление в последно време, че рядко можеш да видиш момичета, а и момчета с наистина свежа кожа на лицето. :| Предполагам, че това се дължи най-вече на забързания начин на живот, но най-неприятното е, че и при мен виждам как свежестта изчезва :(
Взимам за пример това лице, въпреки че тук грима си оказва своята роля
image.jpg
image.jpg (17.78 KiB) Прегледано 955 пъти
въпреки това се вижда, че е добре поддържана и свежа. :!:
При мен с поддръжката на кожата ми нищо не се е променило, както обикновено е, но в последната година, да кажем, кожата ми започна да применя цвета си, вече не е с така равен тен, както преди :|

Надявам се да ми помогнете в нелеката борба за сияйна кожа, какво спазвате като правила при поддържането на свежа кожа и какво смятате, че може би й влияе наистина пагубно? :?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот nadqta » 25 Яну 2015, 15:02

При мен основните правила са доброто почиствате и хидратиране на кожата, разбира се ежемесечно покрай неприятния период изникват неравности, пъпчици и прочее, но до седмица отново приличам на себе си, :D друго много важно е качественият сън, когато не спя добре или недостатъчно време, на следващия ден ме е страх да се погледна в огледалото :x :D
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот rose_92 » 25 Яну 2015, 21:10

Аз никога няма да разбера какво е да имаш хубава кожа. Господ ме е наказал с почти най-гадната и трудна за поддържане и колкото и усилия до полагам, няма как да изглежда свежа и хубава, макар че съм млада още..с тези белези от акне, пори и черни точки...така че вече нямам надежда за подобрение - според мен най-главният фактор е наследствения. Ако си си с хубава и нормална кожа по рождение дори да не полагаш кой знае какви грижи пак ще изглеждаш добре, но ако си с много мазна като моята..ужас..
Единственото подобрение, което забелязвам по отношение на тена на лицето, е след като си направя маска с бяла хума - някакси светва. Само това мога да ти препоръчам за освежаване на кожата. И като цяло всякакви домашни маски са много по-ефективни и полезни от купените от магазина..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот Pipilota » 26 Яну 2015, 10:46

Тази мацка на снимката можем само да гадаем каква ѝ е кожата. :)) Гримът може да преобрази човек. Аз винаги съм имала много свежа и хубава кожа, напоследък виждам няколко бръчки и за съжаление намирам малко неравности, но като цяло е добра. Винаги след баня се мажа с хидратиращ крем и само толкова. не прекалявам с козметиката, не се мажа всеки ден, не се гримирам също така всеки ден. Но все си мисля, че е предопределено от кожата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот Lyomi » 30 Апр 2015, 10:44

Мисля, че е много важно да не се слага ежедневно тежък грим под тежък имам предвид - фон дьо тени, пудри и прочее, но естествено да се поддържа хидратирана, за да е свежа, а вечер добре почистена, въпреки че аз я почиствам и сутрин!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот sofi_black » 04 Май 2015, 13:45

Напоследък се появиха ужасяващо много клипове с девойки, който не просто се гримират, а правят маски на лицата си и така си играят със светлосенките, че лицата им да изглеждат с перфектните контури :shock: Не го разбирам, но това със сигурност не е правилният начин, за да успееш да изглеждаш свежа и аз, въпреки усилията си, не мога да кажа, че имам най-добре изглеждащата кожа!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот Yarost » 07 Май 2015, 14:43

Тези с три тона пудра, фон дьо тен и ярко ружче са ми любими :lol:
Аз с грима съм много пестелива, както и винаги старателно го почиствам, а сутрин и вечер се мажа с един универсален био енергизиращ крем срещу стареене на кожата - той е и за тяло, и за лице и наистина много ми се успокои и като че ли се изглади кожата :)
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот Lisica » 07 Май 2015, 17:31

Yarost написа:Тези с три тона пудра, фон дьо тен и ярко ружче са ми любими :lol:
Аз с грима съм много пестелива, както и винаги старателно го почиствам, а сутрин и вечер се мажа с един универсален био енергизиращ крем срещу стареене на кожата - той е и за тяло, и за лице и наистина много ми се успокои и като че ли се изглади кожата :)

Какъв е този крем, който става от глава до пети, точно такъв си търся? :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот nadqta » 10 Май 2015, 17:35

Lisica написа:
Yarost написа:Тези с три тона пудра, фон дьо тен и ярко ружче са ми любими :lol:
Аз с грима съм много пестелива, както и винаги старателно го почиствам, а сутрин и вечер се мажа с един универсален био енергизиращ крем срещу стареене на кожата - той е и за тяло, и за лице и наистина много ми се успокои и като че ли се изглади кожата :)

Какъв е този крем, който става от глава до пети, точно такъв си търся? :)

И аз съм така, а и за млада кожа мисля, че не е необходимо нещокой знае какво, но като всяко друго нещо и кожата си иска почивка
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как поддържате кожата си, за да изглежда свежа?

Мнениеот Lisica » 18 Май 2015, 16:00

Ще ми се много да си намеря такъв крем, сега използвам лосион за тяло, но не ми харесва. :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron