Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Mon_ton » 26 Юли 2016, 16:31

Важно е само да не се забравят предпазните мерки, които е редно да се вземат. Трябва да се носи светлоотразителна жилетка,, да имате също така каска и т.н. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот red_eyes » 27 Юли 2016, 09:34

mangusta написа:Голямо предимство си е колелото. Избягваш задръстванията и се провираш почти навсякъде :lol: .


И затова ги газят като пилци. И шофьори, и велосипедисти не внимават достатъчно на пътя. Като видя човек на колело, го заобикалям много отдалече, че не знам къде ще кривне.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Mon_ton » 01 Авг 2016, 15:56

red_eyes написа:
mangusta написа:Голямо предимство си е колелото. Избягваш задръстванията и се провираш почти навсякъде :lol: .


И затова ги газят като пилци. И шофьори, и велосипедисти не внимават достатъчно на пътя. Като видя човек на колело, го заобикалям много отдалече, че не знам къде ще кривне.

защото и тези с колите нямат почти никаква култура, когато карат. Не съм чула някое колело да се е блъснао или да е блъснало човек на улицата, но за автомобили бол. Но какво се учудвам, шофьорите много често се държат като безсмъртни
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Malina » 16 Сеп 2016, 11:54

Mon_ton написа:
red_eyes написа:
mangusta написа:Голямо предимство си е колелото. Избягваш задръстванията и се провираш почти навсякъде :lol: .


И затова ги газят като пилци. И шофьори, и велосипедисти не внимават достатъчно на пътя. Като видя човек на колело, го заобикалям много отдалече, че не знам къде ще кривне.

защото и тези с колите нямат почти никаква култура, когато карат. Не съм чула някое колело да се е блъснао или да е блъснало човек на улицата, но за автомобили бол. Но какво се учудвам, шофьорите много често се държат като безсмъртни

Не съм съгласна, много често велосипедистите карат супер бързо, карат и по тротоара, а по закон след 12 годишна възраст трябва да карат на улицата и да са част от движението, а не от пешеходците! Големи хора се блъскат по тротоарите с пешеходци, че и имат наглостта да правят забележки на пешеходците, че им пречат.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот balsam » 17 Сеп 2016, 11:16

Аз редовно наблюдавам как пешеходците изобщо не се съобразяват и си ходят и зяпат по велоалеите! Ами къде да карат тези велосипедисти, когато им се пречкат точно на мястото, което е определено за тях? Никой не се съобразява с нищо!
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Krum » 19 Сеп 2016, 12:54

balsam написа:Аз редовно наблюдавам как пешеходците изобщо не се съобразяват и си ходят и зяпат по велоалеите! Ами къде да карат тези велосипедисти, когато им се пречкат точно на мястото, което е определено за тях? Никой не се съобразява с нищо!

Е велоалеите са едни хубави, гладки, а и са очертани, точно за да сложи в граница стадата.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот black » 19 Сеп 2016, 13:06

Честно казано, аз не бих карала колело в голям град именно заради лудницата, която създават шофьорите с колите си, и пешеходците. Не се виждам как лавирам между двете, да обикалям и едните, и другите. 100% ще се пребия някъде.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Сеп 2016, 15:31

Удобство е, особено за по-младите, които успяват по този начин да се предвижват по-бързо, важното е само малко по-разумни да ъдат всички участници в движението.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот MGB » 20 Сеп 2016, 08:42

Не е чак толкова трудно и невъзможно да караш колело в града. Повече трябва да се оглежда човек и да се пази, но пък е екологично, бързо и не се чудиш къде да паркираш :smile: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Сеп 2016, 15:23

MGB написа:Не е чак толкова трудно и невъзможно да караш колело в града. Повече трябва да се оглежда човек и да се пази, но пък е екологично, бързо и не се чудиш къде да паркираш :smile: .

Но се чудиш къде да си оставиш колелото, не винаги има място пригодено, на което да го вържеш, влизането в магазини също е трудно :(
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron