Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Локумът » 21 Сеп 2016, 15:43

marsu написа:
MGB написа:Не е чак толкова трудно и невъзможно да караш колело в града. Повече трябва да се оглежда човек и да се пази, но пък е екологично, бързо и не се чудиш къде да паркираш :smile: .

Но се чудиш къде да си оставиш колелото, не винаги има място пригодено, на което да го вържеш, влизането в магазини също е трудно :(

Особено по-скъпите колелета доста бързо ги откопчават от онея катинари :(
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот iwoni » 26 Сеп 2016, 12:05

И аз рядко съм виждала пригодени за колелета места пред обществени сгради. Но не си и представям да тръгна по магазините с колело. Къде ще ги дяна покупките? Неудобна работа.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2016, 15:23

iwoni написа:И аз рядко съм виждала пригодени за колелета места пред обществени сгради. Но не си и представям да тръгна по магазините с колело. Къде ще ги дяна покупките? Неудобна работа.

Е има колелета с кошници, може да се сложи и на кормилото. :) Но не става да си напазаруваш као за последно и да излезеш с 2-3 пълни торби от Билла :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот ramimni » 27 Сеп 2016, 16:06

Представям си гледката само :lol: . Колко побират кошниците на колелетата :lol: ? Колелото в града е да си свършиш набързо някаква работа и да приключиш, без да се занимаваш с други подробности.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Lili_pili » 15 Ное 2016, 16:35

Има мн ого хора, които имат само колело и си пазаруват успешно за домовете. толкова асме се научили на това все някой да ни вози, че направо прекаляваме с претенциите си. Стига с това потребителско мислене.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот zagrijena » 15 Ное 2016, 22:01

Моите предпочитания са даже пеша да ходя, но ако става въпрос за наистина по-дълги разстояния, не може без превоз. Тогава предпочитам колата. А и сега зимата не е удобно с колело.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Malina » 17 Ное 2016, 14:50

Имам един познат, който си е пригодил колелото да има седалка за дъщеря му. Страхотен е и винаги се предвижва адски бързо.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 17 Ное 2016, 15:48

Аз често си карам колела, поддържам си фигурата и ми е кеф да обикалям из града така. Като се стопли времето, пак се качвам.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот BettyBoop » 04 Апр 2017, 14:40

И аз харесвам да въртя педалите. Сега даже обмислям как да мога да го превозвам до по-безлюдни места, че в града е тегаво и опасно. Ама не ми се побира в колата.
BettyBoop
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Апр 2017, 19:40

Re: Велосипед в градски условия - бихте ли заменили автомобила?

Мнениеот Mon_ton » 04 Апр 2017, 14:51

BettyBoop написа:И аз харесвам да въртя педалите. Сега даже обмислям как да мога да го превозвам до по-безлюдни места, че в града е тегаво и опасно. Ама не ми се побира в колата.

Нали има едни стойки, които се слагат отзад на колата и там се слага велосипеда, може да потърсиш. Друг вариант е пък с колелото да заминеш до желаната точка извън града. Имах един познат, пътуваше си между градовете с колелото! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта