Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот draga.mihova » 26 Яну 2015, 14:11

За пръв път ми се случи вчера да се сецна и то не от вдигане на нещо, а от рязко изправяне :shock: Дори не знаех, че и при такива условия може човек да се сецне :evil:
Back-Pain.jpg
Back-Pain.jpg (20.97 KiB) Прегледано 2194 пъти


Не знаех как да реагирам, бях сама вкъщи, затова се провлачих до дивана и изчакаш мъжа ми да се прибере :!: След това ми помогна да стана и да се пораздвижа малко, обади се на негов приятел чекръкчия и добре, че беше той да дойде да ме намести, :!: предполагам и до сега щях да съм в същата, поза ако не беше той. :oops:

Явно това ми е слабо място, понеже и преди ме е болял кръста продължително без да съм сецната, но това вече е прекалено. :evil: Имате ли представа кой е най-добрият начин, по който можем да реагираме, когато се сецнем :roll: и сме сами, :!: какво е редно да правим и какво не? :roll:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот red_eyes » 26 Яну 2015, 14:17

На мен ми се е случвало само веднъж и беше изключително гадно, тогава започнах да чета доста и открих упражнения от йогата, които ми помогнаха и от тогава не съм се сецвала, но на първо време, щом се сецнеш мисля, че е добре да се раздвижиш мноого бавно и полека, но е добре да се движиш! ;)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот Burborino » 26 Яну 2015, 14:24

Аз понеже съм си с проблеми с кръста от много години и когато ме заболи кръста от сецване или нещо друго се обаждам веднага на личния ми лекар и му описвам ситуацията при, която се е случило, болката, силата на болката, какви са ми усещанията и това, което съм започнала да правя докато мога да отида на преглед за съвет дали е правилна реакцията ми. Аз веднага започвам да пия неуробекс (и други защото както казах имам проблеми от години и винаги имам лекарства за това). И при първа възможност на лекар. Обикновено в рамките на ден - два - три дни максимум. Понеже не обичам да ходя при спешни и дежурни лекари изчаквам само ако се случи в петък за да ида при личния ми в понеделник и вече ако се наложи той да ме препраща някъде.
Лежа в поза, която ми е удобна, мажа с обезболеващ спирт мястото или с някой от геловете и не загрявам в никакъв случай защото е противопоказно за някои диагнози (примерно радикулит).
Нося колан, който да ми поддържа кръста. Моят е с едни пластинки метални.
Последният път буквално се влачих и понеже мъжа ми е на работа от сутрин до вечер просто хванах едно такси до болницата и така станаха нещата. Изписаха ми инжекции и разни лекарства.
Каквото и да правиш вкъщи те съветвам да не се опитва самолечение и разни чекръкчии, а задължително да се ходи на лекар, защото работата с кръста не е шега. И трябва да се вземат мерки за да не стават по-сериозни неща.
И след оздравяване - упражнения, които са съобразени със състоянието.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2015, 14:32

От лекари съм чувала да не се ходи на чакръкчия, хората не помагат чак толкова много, по-добре да минете през лекарския кабинет, защото може ад има прищипан нерв и е по-добре да ви "оправи" доктор.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот Burborino » 26 Яну 2015, 14:38

Така е, може да е всичко. Аз лично никога не бих рискувала здравето си подлагайки се под ръцете на някой, който си мисли, че е лечител. Още повече, че ако не се лекуват правилно някои неща могат да си те оставят направо инвалид. Мен много ме е страх.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот Snejna » 26 Яну 2015, 14:51

Аз също не вярвам на шамани, за щастие не съм се сецвала и да чукам на дърво нямам проблеми с кръста. И все пак ако ми се случи нещо такова не бих оставила някой да ме намества!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот Elica » 26 Яну 2015, 17:24

Аз ако се сецна и бързам да легна в леглото и лекичко правя там разни размръдвания :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот Slavena » 26 Яну 2015, 17:39

Винаги се доверявам на чакръкчия, тези кожодери лекарите да ме извиняват..
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот Lollipop » 06 Мар 2015, 11:27

Slavena написа:Винаги се доверявам на чакръкчия, тези кожодери лекарите да ме извиняват..

С това мислене можеш да си докараш толкова големи проблеми, че няма на къде повече. Трябва да си внимателна много, когато правиш повече неща. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да реагираме, когато се сецнем, какво да правим и какво не?

Мнениеот silver933 » 09 Мар 2015, 13:47

Аз си лягам и чакам да ми мине, но за щастие никога не съм се сецвал много сериозно и дано да не ми се случва де.:)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта