Изкуство и храна в една чиния

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот krasi_more » 13 Апр 2017, 10:02

Magdalena_Nai написа:Красиво поднесеното ястие е храна за очите.
Гледам с удоволствие кулинарни предавания, които показват изкуство и красота в кулинарията.
Мастершеф е чудесен пример.

и аз го харесвам, но тези чинийки с парченце месо направо си е глад, според мен. :lol: Иначе са красиво поднесени, но може ли така да изглежда всеки ден храната ти вкъщи?
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Lollipop » 14 Апр 2017, 11:36

на мен ми харесва, да ми е сервирал някой така, но с какъвто хаос живея в собствения си дом и тази глава, хич не мога да подреждам пържени картофи! Разбирам хората, които го правят за някой кулинарен блог, но постоянно ми се вижда безсмислено хабене на енергия. Но то всъщност, всеки си знае как му харесва, може пък в семейството всички да държат картофите им да са подредени по големина! :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Май 2017, 19:47

Приятно е да видиш красиво аранжирана чиния с някакъв смисъл, да ти изпълни очите, преди да ти напълни устата, никой не може да го отрече. Вярно е, обаче, че е голямо занимание и ако се привърне в нещо задължително у дома, децата стават злояди и изискващи.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот kauda » 21 Май 2017, 08:15

Приятно е, когато видим една добре подредена чиния, зареждаща ни с настроение. Не всяко нещо трябва да е с формата на животно, на човек, на извънземно, за да бъде красиво за окото. Ако само се подреди нарязаната краставица и домат, отделят се за това по-малко от минута на чиния, то тя придобива съвсем различен вид. На всеки му е приятно, храната му да има естетически вид, а да не бъде нахвърляня така, сякаш ще се храни прасе.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Май 2017, 09:15

kauda написа:Приятно е, когато видим една добре подредена чиния, зареждаща ни с настроение. Не всяко нещо трябва да е с формата на животно, на човек, на извънземно, за да бъде красиво за окото. Ако само се подреди нарязаната краставица и домат, отделят се за това по-малко от минута на чиния, то тя придобива съвсем различен вид. На всеки му е приятно, храната му да има естетически вид, а да не бъде нахвърляня така, сякаш ще се храни прасе.

Съгласна съм, че не винаги трябва много, понякога и с малко труд нещата се получават добре, а и не е задължително винаги храната и изобщо поднасянето да е като на пет звезден ресторант, може да бъде красиво и съвсем обикновено .
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Snejna » 04 Юли 2017, 10:42

Приятно е когато видиш една красива чиния, подредена и сервирана добре. Но това не означава, че трябва да се види чиния, която е нарисувана с герои, с различни преживявания и изобразена като картина.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот kalina_216 » 04 Юли 2017, 10:50

Всяка една чиния може да бъде поднесена много красиво и да изглежда по-различно и по-специално. Когато човек обича близките си, обича да готви и е естет, за него е важно чинията му да изглежда добре. А и съгласете се, че се храним и с очите си. Когато получим пред себе си една красиво подредена чиния, поднесена атрактивно, няма как да не ни се прииска да се насладим повече на храната и я ценим мноог по-високо.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Magdalena_Nai » 07 Сеп 2017, 12:55

Аз се наслажадвам на добре подредената и с вкус чиния.
Признавам, че когато сама се храня и съм гладна изобщо не се старая за това:)
По принцип не съм капризна.
Но за някакви специални случаи с удоволствие бх отила на ресторант, където да знам, че поднасянето на храната е с много вкус:)

Аз мога да отбележа Mr Piza и Spagetti kitchen , те са хем изскани, хем сравнително -достъпни
От по -високите класове - ходих в Chefs , красиво , но подобаващо с цени:)
Споделете места където сте били доволни не само от вкуса, но и от поднасянето на храната? Споделете и ниво на достъпност-цени.
Magdalena_Nai
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Сеп 2017, 14:01

Няма как да се сложат еднакви етикети, защото аз например съм от Стара Загора, тук не мога да сравня нито един ресторант със софийски, може би само Загорка..
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Изкуство и храна в една чиния

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Сеп 2017, 18:23

Важното е у дома да ни е вкусно, в ресторантите как да е. Може би е добре? Че се появи тази нода с качването на снимки на храната. Никой не би качил нещо, което е грозно. Всеки ще се старае все повече към съвършенство
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта