Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот donni » 07 Юни 2016, 10:39

Сутрин си правя най-различни сандвичи с пълнозърнест хляб, защото отдавна не ям бял. И доста дълго време издържам. Даже някой път не се чувствам толкова гладна на обяд и хапвам само супа или друга лека храна.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Tinki » 16 Юни 2016, 11:04

Ядките засища много, дори 20 грама да хапнеш. Може да са само няколко бройки и си мислиш, че няма да ги усетиш, но след 10 мин се чувстваш все едно си направила една закуска.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Pipilota » 16 Юни 2016, 11:05

Tinki написа:Ядките засища много, дори 20 грама да хапнеш. Може да са само няколко бройки и си мислиш, че няма да ги усетиш, но след 10 мин се чувстваш все едно си направила една закуска.

То това е , че трябва да преживееш тези 10 минути "гладен", за да усетиш засищането.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот pravilno » 22 Юни 2016, 15:03

Морковите също вършат много добра работа, когато трябва да се залъжеш за известно време. Засищат, за енергия не съм усетила чак толкова да дават, но успяват да ме накарат да издържа до вечерята например.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Lisica » 23 Мар 2018, 15:27

Мазнините са нещото,което ме държи много сито, ако изям 1 яйце с малко авокадо и 2- лъжици сметана, мога да изкарам още поне 3 часа до следващото хранене без никакъв проблем.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Гълъбина_55 » 27 Мар 2018, 17:05

Консумирай кисело мляко, яйца, ядки, плодове и зеленчуци, които са богати на фибри, ако искаш нещо засищащо. Но избягвай разни вафли, бисквити и такива неща. Те въобще не засищат, само залъгват глада за известно време.
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот kauda » 27 Мар 2018, 21:49

Гълъбина_55 написа:Консумирай кисело мляко, яйца, ядки, плодове и зеленчуци, които са богати на фибри, ако искаш нещо засищащо. Но избягвай разни вафли, бисквити и такива неща. Те въобще не засищат, само залъгват глада за известно време.

Както и мазнини, които много засищат! не винаги фибрите вършат работа, тялото се нуждае и от нещо по-стабилно
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот John Doe » 28 Мар 2018, 09:09

Много хубава и засищаща закуска е киселото мляко с тахан. Използвам тахан от небелени сусамови семена и има вкус подобен на фъстъчено масло.
Аватар
John Doe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:05

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Jully » 28 Мар 2018, 09:37

Аз не усещам разлика, може да направя някаква съпоставка за по-дълго време, но примерно да изям или изпия нещо и да получа енергия до няколко часа - не го усещам така и сякаш при мен не работи на подобен принцип. За сметна на това, за по-дълъг период, мога да направя съпоставка.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот maia the bee » 21 Дек 2018, 10:55

Аз се чувствам много добре, след като съм яла банан и след като съм хапвала месо. Колкото и да не съм привърженик на месата, истината е че те ме държат най-дълго сита.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта