Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Kaya » 27 Яну 2015, 11:14

Както знаете, от началото на годината всички във форума май полудяхме на тема диета и отслабване. :mrgreen:
Разбира се това е съпроводено със страшно много глад, защото май ядем грешна храна. :roll:

Diet-.jpg
Diet-.jpg (31.37 KiB) Прегледано 1383 пъти

Забелязах, че като хапна някои храни имам повече енергия, чувствам се по-сита и не огладнявам толкова бързо, колкото при други. :!: Само че до този извод съм стигнала само за овесените ядки, :mrgreen: а сещате се, тях не мога да ги ям продължително, защото колкото и дълго време да ме държат сита, те далеч не са много диетични, защото енергията, която дават е доста, а аз няма къде да я изразходя. 8-)
Затова се чудя и за други храни, които дават доста енергия, но разбира се - здравословна и ще ме държат по-дълго време сита, така че да не се нахвърлям на следващото ядене като освирепял звяр. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Burborino » 27 Яну 2015, 11:43

Булгурът е една от храните, които ме засища много. Освен това е и доста полезен.

" Здравословни ползи
Аминокиселините в булгура участват в изработването на колаген, който прави кожата гладка, еластична и ни предпазва от бръчки. Булгурът съдържа и много целулоза, прочистваща тялото от токсините и мастните натрупвания.

Необработените зърна на булгура помагат за лечението на диабет, сърдечносъдови и други заболявания. Ако редовно включвате в своето меню булгур, можете да понижите високото кръвно налягане и да подсилите своя имунитет, а фибрите ще ви помогнат при проблеми с обмяната на веществата."

Аз лично обичам да го хапвам самостоятелно, варен с домати и подправки. Но може да се използва за най-различни рецепти.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот S_Milenska » 27 Яну 2015, 12:06

Мен ме засища много салатата с маруля и маслини, не знам защо, но това е една от храните, които ме държи много дълго време сита, а уж е просто една трева ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Andrey » 27 Яну 2015, 12:51

Храните с фибри, това е ;)))
Овесените ядки, броколи, салата, пълнозърнести храни :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Alexandrina » 27 Яну 2015, 15:20

Тези последните не предизвикват ли подуване тъй като отнема малко повече време да се преработят, откъде всъщност идва идеята за ситост?
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Ginger » 27 Яну 2015, 15:37

Alexandrina написа:Тези последните не предизвикват ли подуване тъй като отнема малко повече време да се преработят, откъде всъщност идва идеята за ситост?

Понеже често съм с подут корем, мога да ти кажа, че няма никаква връзка между това, че си на балон и глада, за съжаление, а по-скоро се дължи на фибрите в тях :idea:
Странното е, че когато закусвам с овесени ядки се чувствам идеално, но ако обядвам това е кошмарно, коремът ми става на балон още след първата лъжица :|
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Mon_ton » 27 Яну 2015, 15:41

Alexandrina написа:Тези последните не предизвикват ли подуване тъй като отнема малко повече време да се преработят, откъде всъщност идва идеята за ситост?

Точно времето, което отнема преработването им е времето, в което чувстваме ситост. Затова пък, ако си хапнеш картофи или закуска, тя се преработва супер бързо и след час пак ти се яде :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот mix_twix » 27 Яну 2015, 17:46

Е, аз си хапвам повече овесени ядки сутрин и се чувствам супер, иначе баничката също е оферта, но бързо огладняваш после ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Локумът » 27 Яну 2015, 18:15

Знам ли, май не се намират такива, които ме задържат дълго време сит, от друга страна обаче, ако ми е тежко пък искам да ми поолекне и да огладнея изяждам една ябълка и след половин час мога да изям някой хаха :lol: :lol: :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Храните, коити ни държат дълго време сити и дават повече енергия

Мнениеот Tinki » 28 Яну 2015, 15:26

Ако ям овесени трици за закуска, считайте, че до вечерта няма да искам да вкуся нищо друго. Просто губя апетит и се подувам.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта