На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Ваня Стойчева » 06 Яну 2016, 11:33

В крайна сметка, когато тези хора държат живота на близкия ти в ръце и се стараят да му помогнат е проява на простотия ти да ги пребиеш. Не знам как могат лекарите да предизвикат такава агресия...
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Pipilota » 06 Яну 2016, 14:33

Ваня Стойчева написа:В крайна сметка, когато тези хора държат живота на близкия ти в ръце и се стараят да му помогнат е проява на простотия ти да ги пребиеш. Не знам как могат лекарите да предизвикат такава агресия...

Доста са ударени в устата половината лекари и хич не влизат в положението на пациента и на роднините му, от там идва напрежението според мен.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Юни 2017, 10:37

Вярно е, че някои лекари си просят да бъдат ударени в муцуната, защото се държата арогантно, с неуважение към хората, които имат нужда от тях, което е и много, много грозно. Но и насилието,когато този човек може да ти помогне също е изключително глупаво, като решение. Трябва да има търпение и от двете страни.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Юни 2017, 10:17

Да, така е някои лекари говорят много арогантно и може да се каже, че си просят такова държание и да бъдат пребити, но всепак когато там е човека, който обичаш, трябва да преглътнеш някоя друга ругатня.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юни 2017, 11:32

когато виждаш, че не ти приямат сериозно думите, не оценят проблема, вместо да те успокоят. Лекарите са доста жестоки и вулгарни, те не си поплюват, за тях смъртта е ежедневие и нищо не ги плаши, но забравят, че насреща им стои едни човек, който се страхува за живота си, за здравето си, страхува се за детето си там, или за човека, който обича. С грубо и гадно отношение се достига до това, че никой да не ги уважава, всеки да смята, че са кръвопийци в адвокатския смисъл на думата...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот nefertiti » 28 Юни 2017, 12:33

Много съм съгласна с пчелата. Понякога отношението на лекарите към нас е безумно. За това винаги ценя истинските медицински лица, които се грижат за пациента и на първо място са хора!
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: На какво се дължат увеличеният брой случаи на насилие срещу медици?

Мнениеот skyfly » 28 Юни 2017, 18:36

За съжаление заради такива лекари, като описаните по-горе страда цялото лекарско съсловие, защото там има и много кадърни и много човечни. Хората сме склонни и това е нормално, да преглътнем малко обиди за сметка на доброто лечение, но лошото държание вреди страшно много, потискаме се и т.н. Не е нормално в кабинета на ендокринолог да се обсъждат килограмите и фигурата на предишни пациенти, да се дават оценки и мнения като на селски събор. Давам този пример, защото това съм видяла със собствените си очи..
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта