Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот zheleva212 » 27 Яну 2015, 15:12

Както споменах и в друга тема, намирам се във възраст, в която започва да се повишава рискът от всякакви заболявания, включително и рак. От друга страна е възможно да имам фамилна обремененост, затова търся най-добрите и ефикасни начини, с които да избегна до колкото е възможно тази страшна диагноза.

Четох доста и разбирам,че има и доста фактори, които влияят върхи този тип заболявания. Някъде четох, че един от начините, с които да предотвратим това е приемът на витамини, тези от група Б, както и други като вит. С, Е, В6 и т.н.
Интересно ми е дали би било достатъчно да си набавям всичко тов
Carrots_Oranges_Salad.jpg
Carrots_Oranges_Salad.jpg (57.49 KiB) Прегледано 1577 пъти
а от една или две такива дози или е необходимо да приемам допълнително витамини :roll:

Много се надявам на отговор от човек, който е минал през това, да сподели дали това е нещото, което може да ни предпази от рак или е поредната измислица, която плува из интернет :?:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот Ginger » 27 Яну 2015, 15:17

Със сигурност съществуват в природата, съответно в храната ни, витамини, които да ни пазят от рак и си мисля, че и тези е възможно да бъдат включени, но е добре да опиташ да включиш и фолиева киселина, но не мисля, че за подобна диагноза някои може да ти даде гаранция :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот Mon_ton » 27 Яну 2015, 15:44

Твърди се, че и джинджифила с мед много помага за предпазването от това коварно заболяване. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Яну 2015, 17:32

Мисля си, е няма определени храни и витамини, просто се придържай максимално към естественото хранене, без преработени храни, без пакетирани. :) Човек е това, което яде, ако ти знаеш какво ядеш, ще знаеш какво има в теб.. а знаеш ли какво има в салама, в чипса, в маргарина? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот Локумът » 27 Яну 2015, 18:17

Ми не съм чувал за някоя специална, но пък е истина, че трябва да се ядат все полезни неща, до ся не съм чул някой да каже яж салам, че да оздравееш от настинка, дори! :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2015, 10:15

Чувала съм .. или гледала клип по-скоро, за някакъв човек, който твърдеше, че e излекувал рак с директно инжектиране на витамин С :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот silver933 » 28 Яну 2015, 12:27

Мисля, че всички витамини в добра комбинация помежду си, т.е. достатъчни в организма ни могат да преборят всяка болест.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот Slavena » 20 Фев 2015, 15:18

Най-сигурно е да вземеш препоръка от някоя баба, която се занимава с билки, те си знаят най-добре!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот Malina » 20 Фев 2015, 16:22

Не знам кои са витамините, чувала съм че витами С много пречи на развитието на раковите клетки!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои витамини смятате, че предпазват от рак? Какво е редно да приемаме допълнително?

Мнениеот Rali_hr » 04 Мар 2015, 13:07

И аз съм чувала, че киселите неща не са по вкуса на рака ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта