Знаете ли как се използват кълновете с лечебна цел?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Знаете ли как се използват кълновете с лечебна цел?

Мнениеот веселказасмяна » 27 Яну 2015, 17:08

Малко като чула-недочула съм, но разбрах, че е възможно да се използват кълновете с лечебна цел. Напоследък имам някои здравословни проблеми, с които смятам, че ще мога да се справя и по естествен начин, като ми се искаше затова да включа и кълновете в храненето си :!:

Не зная каква е рецептата, по която е редно да се приемат кълновете с лечебна цел, нито кога и в каква комбинация, затова се надявам някой по-напред в покълналите култури да ме посъветва е как най-добре да бъдат приемани кълновете :idea:
sprouts.jpg
sprouts.jpg (28.18 KiB) Прегледано 752 пъти
Като се замисля няма голямо значение дали ще бъдат хапвани в комбинация с овесени ядки или салата, т.е. дали за вечеря или за закуска :roll: Смятам, че е важно просто да са част от менюто :roll:

Иии един последен въпрос, има ли значение от какво ще бъдат кълновете, дали леща, дали лимец или пшеница :roll: Надявам се, че не задълбавам прекалено много в темата и в същото време ще са достатъчни отговорите на тези въпроси, за да се научим да използваме кълновете и с лечебна цел :idea: ;)
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Знаете ли как се използват кълновете с лечебна цел?

Мнениеот penny » 27 Яну 2015, 17:13

До колкото знам кълновете е най-добре да се хапват на закуска, но може и на вечеря със салатката, те хем засищат за дълго, хем са леки като храна. Ако до сега не си яла кълнове, като за начало мисля е добре да започнеш с по-малко, за да може да ти свикне стомаха, особено ако е по-чувствителен или пък хапни колкото ти се иска, но само с тях, не смесвай с по-тежки храни :!: това е от мен ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Знаете ли как се използват кълновете с лечебна цел?

Мнениеот Slavena » 27 Яну 2015, 17:14

Никога не съм яла кълнове, но и не знам как да си направя, от какво да си покълна и как да ги ям. Дори и да са полезни и да се ползват с лечебна цел, то малко от нас имат представа как да ги ползват. :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Знаете ли как се използват кълновете с лечебна цел?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Яну 2015, 17:27

А как се правят кълновете? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Знаете ли как се използват кълновете с лечебна цел?

Мнениеот Burborino » 27 Яну 2015, 17:33

Ето една много подробна статия за кълновете и как да си ги направим.
Аз лично досега не съм си правила никога, купувала съм си готови. Но е супер да си ги направиш сам.
Основно се делят на два вида семената от които се правят кълнове и е описано според двата вида как се правят кълновете. Има и разни уреди за кълнове, но е най-лесно на марличка или почва или във вода.
Иначе нямам представа как се използват с лечебна цел. Знам, че са полезни. Яла съм ги в салати и в зеленчуци с ориз.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Знаете ли как се използват кълновете с лечебна цел?

Мнениеот mix_twix » 27 Яну 2015, 17:54

От години си правя кълнове у нас, постоянно от какво ли не, но не ги ям с лечебна цел, ям ги защото си ми харесват :))
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Знаете ли как се използват кълновете с лечебна цел?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2015, 10:22

Аз май не съм яла кълнове досега, а предполагам са много вкусни. Но не знам от кои семена да си направя, нито пък имам идея от къде да си купя семената.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron