Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот Kaya » 04 Сеп 2015, 08:56

Slavena написа:ramimni, колко ще си тъпа да си го сложиш през деня ? Такива работи се слагат вечер преди лягане и на сутринта миеш, като почнете да търсите под вола теле, че ставате смешни чак..

Ехее, чак пък тъпа, леко с езика де!
Иначе си права, че подобни неща се слагат вечерта, а не през деня, което е напълно логично, никой няма да се намаже и да излезе, трябва малко да се мисли.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот Mon_ton » 11 Сеп 2015, 11:50

Съвсем логично е д астанеш от сън и да се намажеш с нещо като крем здраве и да излезеш по улиците, мхм, мхм!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот Harmony » 30 Дек 2016, 16:57

Слава Богу, рядко ми се появяват такива пъпки, но не мога да ги трая и ги стискам леко с кърпичка между пръстите, не направо с ноктите. После мажа с крем, за да зарастне по-бързо и да не остане белег.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот qwerryyy » 04 Яну 2017, 13:17

Преди и аз стисках, сега мажа с крем здраве още като почне да се появява и тя почва да се успокоява почти веднага. Ако е по-голяма я мажа с йод и изобщо не се налага да я стискам.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот lini_leni » 05 Яну 2017, 14:21

С йод не съм мазала, защото ме притеснява, че ще ходя като петниста хиена :lol: . Медът ми е пръв помощник и гледам да не се пипам по лицето и да не чопля, това често трябва да си напомням :smile: .
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот Pacienti » 05 Яну 2017, 15:17

Дразнещи са, но и аз не ги чопля. Появяват се около цикъл и с времето завяхват, но някои са даже болезнени.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот mangusta » 05 Яну 2017, 17:45

Е точно тези около цикъл са много гадни. На мен ми се появяват едни много твърди, без връх, подуят се много и като ги пипна направо подсачам, толкова ме боли. Такова нещо освен да чакаш само да мине не знам какво може да се направи.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Яну 2017, 11:55

mangusta написа:Е точно тези около цикъл са много гадни. На мен ми се появяват едни много твърди, без връх, подуят се много и като ги пипна направо подсачам, толкова ме боли. Такова нещо освен да чакаш само да мине не знам какво може да се направи.

И на мен ми се е случвало, но рядко. Мажа с крем и чакам да се възстановят, още при първото леко заболяване почвам да мажа асъс здраве и сякаш по-бързо се махат.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот viking » 06 Яну 2017, 14:25

qwerryyy написа:Преди и аз стисках, сега мажа с крем здраве още като почне да се появява и тя почва да се успокоява почти веднага. Ако е по-голяма я мажа с йод и изобщо не се налага да я стискам.


Не трябва ли да се изкара това, което се е насъбрало? Така не остава ли в кожата и да я замърсява? Аз не мога да ги оставям, после ги мажа с крем Здраве.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как правилно да махнем гнойна пъпка?

Мнениеот Локумът » 08 Яну 2017, 15:43

Аз си знам, че пъплите не се пипат те си набират? После или сами се пукат, или малко по малко се заздравяват. Особено, ако са по тялото най-добре да не се закачат.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта